Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds tarihinde ilk defa üç Avrupa takımı da çeyrek finallerde mücadele edecek

Worlds tarihinde ilk defa üç Avrupa takımı da çeyrek finallerde mücadele edecek

Batı League of Legends sahnesinin tarihinin en iyi günlerini geçirdiğini söylersek yanılmış olmayız. LoL’ün en büyük iki turnuvasından birisi olan MSI’ı G2’nun kazanmasının ardından şimdi de Worlds 2019’ta turnuvaya katılan 3 LEC ekibi de çeyrek finale yükselmeyi başardı.

Bu yıl LEC olarak yeniden markalaşan ligin dünyanın en iyi liglerinden birisi olduğu herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Genel olarak alt sıra takımmları ile üst sıra ekipleri arasında büyük bir uçurum olmasına rağmen bu üst sıra ekiplerinin dünyanın en iyileriyle rahatça boy ölçüşebildiğini Worlds 2019’da seyrediyoruz.

G2 ve Fnatic’in “bir üst seviye” oyun sergiliyor fakat turnuvaya katılan Splyce’ın da oyununu göz ardı etmemek gerekiyor. Ölüm grubunun tam zıttı olarak “yaşam grubu”nda J Team, FPX ve GAM ile mücadele eden ekip de grup maçlarının ilk haftasında gösterdiği performansın tam tersini ikinci hafta Vadi’ye yansıttı ve bir üst tura çıkmayı başardı.

İlk haftayı nispeten rahat kapatan G2, grup birinciliğini biraz “saygısızca” oynamasından ötürü Griffin’e kaptırsa da hala turnuvanın favorilerinden birisi olarak gösteriliyor.

“Ölüm grubu”nda yer alan Fnatic ise dün oynadığı üç maçı da kazanarak çeyrek finale yükseldi.

Burada ilginç bir detay eklemek gerekiyor; üç LEC ekibi de grubunu ikinci sırada tamamladığı için çeyrek finallerde birbirleriyle eşleşme imkanı bulunmuyor. Fakat rakiplerini geçtiği takdirde yarı finalde iki LEC ekibini karşı karşıya izleme ihtimalimiz oldukça yüksek.