Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SKT ve Fnatic, Worlds 2019’da çeyrek finale yükseldi

SKT ve Fnatic, Worlds 2019’da çeyrek finale yükseldi

Nefes kesen mücadelere sahne olan Grup C karşılaşmaları dün itibariyle son buldu ve SKT grubunu lider olarak bitirirken LEC temsilcisi Fnatic neredeyse imkansızı başardı ve Kore temsilcisi ile birlikte Worlds 2019’da çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi.

Baktığımızda SKT’nin bir üst tura çok rahat bir şekilde geçmesi bekleniyordu. Turnuvanın favorileri arasında yer alan takım, Faker ve özellikle Khan’ın harika oyunlarıyla günü sadece bir mağlubiyetle kapattı ve grubunu birinci bitirdi.

Günün sürprizi Fnatic’ten geldi. Korkunç bir ilk hafta geçiren ve sadece Clutch Gaming’i yenen ekip, güne de CG mücadelesiyle başladı. 40 dakikanın üzerinde geçen ve izleyenleri yormasına rağmen oldukça eğlenceli geçen maçı kazanan Fnatic’in bu performansıyla SKT ve RNG’yi yenmesi beklenmiyordu.

Fakat Avrupa takımlarının grup maçlarının ikinci haftasında performansını yükseltme geleneği devam etti ve Fnatic, SKT karşısında gerçek performansını ortaya koydu. Yüksek bir tempoda geçen karşılaşmada SKT’ye nefes aldırmayan FNC günün ilk sürprizini yaptı. RNG ile kader maçına çıkan FNC, kendisini sürekli olarak Worlds’te eleyen rakibine karşı tüm maç boyunca üstün bir şekilde performans sergiledi ve oynadığı üç maçı da kazanarak bir üst tura yükseldi.

Bu sonuçlarla Çin temsilcisi RNG, tarihinde ilk defa gruplardan çıkmayı başaramadı.