Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds 2019 Çeyrek Final eşleşmeleri belli oldu

Worlds 2019 Çeyrek Final eşleşmeleri belli oldu

Büyük bir çekişmeye sahne olan Worlds 2019 grup aşaması sonuçlandı ve Çeyrek Final eşleşmeleri belli oldu. Karşılaşmalar şu şekilde;

  • Griffin – Invictus Gaming
  • FunPlus Phoenix – Fnatic
  • SKT – Splyce
  • Damwon – G2

Turnuvanın çeyrek final aşamasında 3 LCK, 3 LEC ve 2 LPL ekibi olduğunu söylemek gerekiyor. Grup aşamasının son gününde Team Liquid’den MSI’ın intikamını alan Invictus Gaming ile Griffin’in eşleşmesinin çok çekişmeli geçeceğini belirtelim. İki takımın da oldukça hızlı oyun tarzı ve güçlü tekli koridorları bulunuyor.

Öte yandan grupların ikinci haftasında mükemmel bir oyun ortaya koyan Fnatic’in nispeten iyi bir eşleşmeye sahip olduğunu da söylemek gerekiyor. LPL’i adeta kasıp kavurmasına rağmen tek yönlü oyun planı yüzünden görece kolay grubunda zorlanan FPX, FNC’nin dişine göre bir rakip olarak değerlendiriliyor.

Turnuvanın favorisi olarak gösterilen SKT ise çeyrek finallerdeki en güçsüz ekip olan Splyce ile eşleşti. Kimle oynarsa oynasın rakibini geçecek gibi bir performans sergileyen SKT’nin SPY karşısında rahat bir galibiyet alması bekleniyor.

GRF-IG eşleşmesiyle birlikte en çok merakla beklenen çeyrek final mücadelesi ise DWG ve G2 arasında oynanacak. Son Worlds şampiyonu IG’yi yenen ve grubunu lider tamamlayan DWG’nin peri masalı yolculuğu Çeyrek Final aşamasında son bulabilir. Fakat bunun gerçekleşmesi için G2’nin rakibini ciddiye alması ve LEC’ten aşina olduğumuz oyununa dönmesi gerekiyor.

26 Ekim günü saat 13:00’te GRF-IG, saat 18:00’de ise FPX-FNC eşleşmeleri oynanacak. 27 Ekim günü saat 14:00’te SKT-SPY, 19:00’da DWG-G2 mücadelesini izleyeceğiz.