Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri World of Warcraft Sınıflar #1 Death Knight

World of Warcraft Sınıflar #1 Death Knight

Lich King'in askerleri ve sadık savaşçıları olarak bilinen Death Knight sınıfı World of Warcraft'a Wrath of the Lich King paketiyle dahil oldu. Hikayeleri ve liderlerinden dolayı Horde ırkına daha yakın olan sınıf daha sonra yaptıkları ayaklanma ve başkaldırı sonrası özgür kalmışlardır. Alliance veya Horde olarak oynanabilen sınıf oyuna 55.seviyeden başlamaktadır. Bir çok özelliği ve hikayesinin detayından ötürü çok popüler sınıflardan biridir. Death Knight kendi özel büyülü kılıçlarını kullanırlar. Oyunda kendi seçeceğiniz güçlendirmeyi kılıcınıza ekleyebilirsiniz. Tank ve DPS olarak oynayabileceğiniz sınıfın alt seçenekleri şunlardır:

  • Blood (Tank):

    Oyunun en popüler tank sınıflarındandır. Sürekli çan çalma özelliği ile kendi başının çaresine bakabilen Blood DK'nın oynaması çok zevklidir. Ayrıca çok büyük sayıda düşmana karşı daha fazla güçlüdür çünkü yeteneklerimizi daha fazla kullanıp daha fazla can çekebiliriz. Çift el silahlar takabilen Blood DK'lar balta, mızrak veya büyük kılıçlar kullanır. Arttırmamız gereken temek yetenek Strength(Güç)'dir. Bundan sonra dikkat etmemiz gereken yetenek iste Haste adı verilen yeteneklerimizi daha fazla kullanmamıza yarayan yetenektir. Blood DK'lar 100.seviyeye geldiğinde açabildikleri yeni yetenekler ile ölse bile tekrar hayata dirilebilir. Tabi bu seviye yetenekleri oynayış tarzınıza ve duruma göre değişiklik gösterir.

  • Frost (DPS):

    Oynaması zevkli ama dikkat isteyen DPS sınıflarından olan Frost DK'lar adından anlaşılacağı gibi buz yetenekleriyle düşmana hasar verir. Sürekli DPS yapmak için belli yetenekleri belli sıraya göre kullanmanız gerekir. Yeteneklerimizin bazıları Rune ile çalışır bazıları ise Runic Power ile çalışır. Temel mantık Rune kullanarak Runic Power elde etmektir. Böylece sabit olarak düşmana çok yüksek hasarlar veririz. Ayrıca çağırabildiği ejderhalar ile birlikte oynarken görsel olarak sizi tatmin etmesiyle baya zevklidir. Alışması biraz zor olsa da alıştıktan sonra çok zevk alacağınıza eminim.

  • Unholy (DPS)

    Oyunun metasına göre bazen güçlü bazen ise güçsüz kalan Unholy DK'lar son dönemlerde baya revaşta. Savaş meydanına çağırdıkları zombiler, ölüler ve melekler ile çok çeşitli oyun oynama imkanı veriyor. Ancak yapılan değişiklikler ile sabit bir oyun akışı asla olmamıştır. Bu sebeple oyuncular ve guildler tarafından yatırım yapılmayıp eğlence amaçlı social olarak oyun oynayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.