Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri World Electronic Sports Games 2019-20 online eleme tarihleri açıklandı

World Electronic Sports Games 2019-20 online eleme tarihleri açıklandı

World Electronic Sports Games, Mart 2020’de Chongqing’de düzenlenecek Büyük Final yolunda dört bölgenin en iyilerinin belirleneceği online elemelerin tarihlerini açıkladı. Turnuvanın 5.5 milyon dolarlık ödül havuzu bulunuyor.

Online elemeler 13 Kasım tarihinde başlıyor. Dota 2, StarCraft II ve CS:GO oyunlarının turnuvaları düzenlenecekken CS:GO’da hem erkek hem de kadın takımları için ayrı turnuva bulunuyor.

Her bölgenin iki aşamalı eleme sistemi bulunuyor. Bu sistem oyundan oyuna ufak değişiklikler gösterirken Asya takımlarının bir kez daha Asya-Pasifik Finali’nde mücadele etmesi gerekeceğini not düşelim.

Eleme sistemi bir açık eleme bir de kapalı elemeden oluşacak. Açık elemeler single-elimination sistemiyle oynanacak. Kapalı elemelerde ise double-elimination sistemi uygulanacak.

Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Avrupa takımları, online elemeler sayesinde WESG Grand Final’da direkt olarak yer alabilecek.

Asya takımları ise açık elemeden geçerek Asya-Pasifik Finali bileti almak için çaba gösterecek. Ardından bu final sonrası takımlar Grand Final’da yer alma hakkı kazanacak.

WESG 2019-20 turnuvasındaki en önemli değişikliklerden birisi ise takımların tek ülke oyuncularından oluşması gerekliliğinin kaldırılmış olması. Bu yıl takımlar 2 oyuncuyu farklı ülkelerden seçebilecek.

Turnuvada yer almak için kayıt yaptırmak istiyorsanız WESG’nin resmi web sitesinden bu kayıtları gerçekleştirebilirsiniz. Başarılar!