Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Wadid, Griffin’e transfer oldu!

Wadid, Griffin’e transfer oldu!

Sezon başında hiçbir takımla anlaşma sağlamayan Koreli destek Wadid, LCK'in formsuz ekiplerinden Griffin'e transfer oldu.

Takım içinde yaşanan tatsız olayların ardından önemli oyuncularını kaybeden Griffin, 2020 sezonunda vasata yakın bir performans sergiliyor. Hem bireysel hem de takım oyunu olarak geçtiğimiz yıllara kıyasla birkaç tık düşümüş olan ekip LCK'de normal sezonu son sırada bitirdi. Ligden düşmemek için elemelere katılacak olan Griffin, alt koridora takviye yaptığını duyurdu. Son yıllarını Avrupa ve Amerika'da geçiren Koreli destek Wadid, Griffin ile anlaşmaya vardı.

Kariyerine ülkesi Kore'de başlayan Wadid, 2017 yılında o zamanki adıyla EU LCS ekibi Team ROCCAT ile anlaştı ve yurt dışı serüvenine başladı. ROCCAT forması giydikten sonra G2 Esports'a transfer oldu ve burada Worlds Yarı Finali gördü. 2019 sezonuna LEC temsilcisi Rogue ile başladı ancak devre arasında takımdan ayrılarak Amerika'nın yolunu tuttu. 2019 Yaz Mevsimi'nde FlyQuest ile istediği başarıyı yakalayamadı.

2020 sezonu Griffin için iyi geçmiyor. Viper ve Tarzan gibi iki isim takımda kalsa da Chovy ve Lehends'in ayrılığı takıma büyük zararlar verdi. Aynı zamanda üst koridor Sword'un bireysel performansı da sorgulanan bir başka nokta. Wadid'in gelişiyle takıma tecrübe kattığını söylemek mümkün.

Griffin, ligden düşmemek adına eleme maçları oynaycan ve Wadid bu mücadelelerde Vadi'ye inebilecek. Bakalım takımın son durumu nasıl şekillenecek?