Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Cloud9, LCS Akademi Ligi şampiyonu oldu!

Cloud9, LCS Akademi Ligi şampiyonu oldu!

Finalde Evil Geniuses'ı 3-0 ile geçen Cloud9, LCS 2020 Akademi Ligi Bahar Mevsimi'ni şampiyon olarak tamamladı.

Cloud9 2020 sezonuna damga vurmaya devam ediyor. LCS'te mükemmele yakın bir mevsim geçiren ekip Akademi Ligi'nde de aynı başarısını sürdürüyor. LCS 2020 Akademi Ligi Bahar Mevsimi'nde normal sezonu lider tamamlayan ekip play-off'larda ilk olarak TSM, son olarak ise Evil Geniuses'ı rahatça geçerek mevsimin şampiyonu oldu. Cloud9 Akademi finalde aldığı 3-0'lık skorla kupayı kaldırdı.

Akademi Ligi Normal Sezon'da her takım 18 maça çıktı. Bu 18 maçın 14'ünü kazanmayı bilen C9 sadece 4 maç kaybetti. İlk 3 haftada alınan 4 mağlubiyetin ardından bir anda yükselişe geçti ve oynadığı son 12 maçın tamamını kazanmayı bildi. Normal sezonda lider oldu ve play-off'lara direkt olarak yarı finalden başladı. Cloud9'ın ilk kurbanı TSM Akademi'ydi. TSM'i 3-1 ile geçen ekibin finaldeki rakibi, Korean Kid'li Evil Geniuses oldu.

EG Akademi normal sezonu 3. sırada tamamladı. Çeyrek finalde Team Liquid'i 3-1 ve yarı finalde Dignitas'e 3-1 mağlup eden ekip finalde Cloud9 ile eşleşti. C9 seriyi fazla uzatmadan 3 maçta bitirdi ve kupaya uzandı. Rakibine seri boyunca karşılık veremeyen Evil Geniuses ise ikincilikle yetindi.

Cloud9 bu yıl harika bir performans sergiliyor. Akademide gelen şampiyonluğun ardından bakalım LCS'te de aynı başarıyı görecek miyiz?