Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Aurora, Akademi Ligi’nin ilk finalisti oldu!

Team Aurora, Akademi Ligi’nin ilk finalisti oldu!

Yarı final mücadelesinde Beşiktaş Esports'u 3-1 ile geçen Team Aurora, Akademi Ligi'nin ilk finalisti olmayı başardı.

Riot Games kural kitabına göre belirli bir süre VFŞL'de forma giymemiş oyuncular çaylak statüsünde sayılıyor ve Akademi Ligi'nde forma giyebiliyor. Bu kurala göre çaylak sayılan oyuncuların ağırlıkta olduğu kadrolar kuran Team Aurora ve Beşiktaş Esports, VFŞL'de mücadele ettikleri kadrolarla Vadi'ye iniyor. Yarı finalde karşılaşan bu iki ekipten kazanan Team Aurora oldu. Beşiktaş'ı 3-1 ile geçen ekip finale yükselerek rakibini beklemeye başladı.

Akademi Ligi'nde normal sezonu 3. sırada tamamlayan Team Aurora çıktığı 16 maçtan 10 galibiyet 6 mağlubiyetla ayrıldı. Play-off potasına giren ekip format gereği yarı finalden başladı. Beşiktaş Esports ise normal sezonda 11 galibiyet 5 mağlubiyet alarak 2. sıraya oturdu. Bu iki takımın karşılaşmasında gülen taraf 3-1'lik skorla Aurora oldu.

Sezona Madly, Elramir, Kruimel, Rhioni ve Algos'la başlayan Team Aurora, alt koridorunda değişikliğe giderek Black ve Sparz'ı transfer etti. VFŞL'de normal sezonu 6. sırada tamamlayan ekip play-off'lara kalmayı başarmıştı. Beşiktaş Esports ise VFŞL'de 7. oldu ve play-off'lara kalamadı.

Team Aurora Akademi finale yükselen ilk takım oldu. Diğer yarı final eşleşmesinde ise fastPay Wildcats ve Papara SuperMassive karşılaşıyor. 

Photo Credit: Team Aurora