Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Blaber, LCS’te Honda MVP Ödülü’nü kazandı!

Blaber, LCS’te Honda MVP Ödülü’nü kazandı!

LCS'te normal sezon MVP'si, sezona damga vuran Cloud9'ın başarılı ormancısı Blaber oldu.

Geçtiğimiz sezon Cloud9 alıştığımız performanslarından birini sergiledi. Fena olmayan işler başardılar ancak şampiyonluk gelmedi. Bu sezon ise bambaşka bir takım izliyoruz. Licorice, Blaber, Nisqy, Zven, Vulcan beşlisi 2020 Bahar Mevsimi'ne damga vurarak mükemmele yakın performanslar sergiledi. Bu sebeple mevsim MVP'sinin bu takımdan birine gitmesi bekleniyordu. Yapılan açıklmaya göre bu beklentiler karşılandı ve Cloud9 ormancısı Blaber, LCS 2020 Bahar Mevsimi MVP'si seçildi.

2019'da Cloud9'ın orman rolünde görev alan Svenskeren, bireysel olarak muazzam performanslar sergilemişti. Bu sebeple 2019 Yaz Mevsimi MVP ödülünün sahibi olan isim, 2020'nin başında takımdan ayrıldı ve Evil Geniuses'a transfer oldu. C9 ise yoluna MVP ormancısı yerine hali hazırda kadroda yer alan yedek oyuncu Blaber ile devam etme kararı aldı. Zven ve Vulcan ile de harika bir sinerji yakalandı ve takım bu mevsime damga vurdu.

Blaber bireysel olarak gayet iyi performanslar sergiledi. Mevsim boyunca takımının kilit isimlerinden biri oldu ve yaptığı hamlelerle takımı adına büyük iş yaptı. Cloud9'ın bu performansını sürdürmesi halinde mevsimi kolayca şampiyon tamamlaması öngörülüyor.

Son 2 mevsimdir LCS MVP'leri Cloud9'ın orman rolünden çıkıyor. Takımı bu konuda tebrik etmek lazım.

Photo Credit: Cloud9