Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Akademi Ligi’nin son finalisti fastPay Wildcats oldu!

Akademi Ligi’nin son finalisti fastPay Wildcats oldu!

Yarı finalde Papara SuperMassive'i 3-0 ile geçen fastPay Wildcats, Akademi Ligi Finali'nde Team Aurora'nın rakibi oldu.

2019 sezonunun başında genç oyunculardan kurulu bir kadro yapılanmasına odaklanarak hareket eden fastPay Wildcats, VFŞL'deki en genç kadroya sahip. Riot Games'in kural kitabına göre Akademi Ligi'nde forma giyebilen bu oyuncular normal sezonda ağır bir farkla lider gelmeyi bildi. Play-off Yarı Finali'nde Papara SuperMassive Akademi ile karşılaşan ekip Vadi'den 3-0 galip ayrıldı. Bu sonucun ardından fastPay Wildcats, Akademi Ligi Finali'nde Team Aurora'nın rakibi oldu.

Bu yıl Starscreen, Ferret, Serin, Kaori ve Pbd beşlisiyle yola çıkan Wildcats kadrosunu hiçbir zaman bozmadı. VFŞL'de 9 galibiyet 7 mağlubiyet gördü ve normal sezonu 4. sırada tamamladı. Akademi Ligi'nde ise çıkılan 16 maçta 15 galibiyet 1 mağlubiyet alan ekip ligi açık ara lider tamamladı.

Akademi Ligi Play-off turunda rakipleri normal sezon 4.'sü Papara SuperMassive oldu. Seriyi 3-0'la kazanan Wildcats, finale çıkmayı başardı. Bu sonucun ardından final eşleşmesi de netleşti. Geçtiğimiz gün Beşiktaş Esports'u 3-1 ile geçen Team Aurora mevsimin ilk finalisti olmuştu.

Akademi Ligi Finali 19 Nisan tarihinde oynanacak. Online olarak düzenlenen turnuvanın galibinin kim olacağını merakla bekliyoruz.