Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Flash, VCS 2020 Bahar Mevsimi şampiyonu oldu!

Team Flash, VCS 2020 Bahar Mevsimi şampiyonu oldu!

Finalde bölgenin bilinen takımlarından GAM Esports'u 3-2 ile geçen Team Flash, VCS 2020 Bahar Mevsimi'ni şampiyon tamamladı ve bölgesini MSI 2020'de temsil etmeyi garantiledi.

Güçlü bölgelerden Vietnam'da bu mevsim bir hayli zevkli geçti. Normal sezonda 13 galibiyet 1 mağlubiyet alan GAM Esports adını direkt olarak finale yazdırdı. İkinci Team Flash ise yarı finalden başlamayı garantiledi. Yarı finalde EVOS Esporets'u 3-1 ile geçen TF, finale yükselerek GAM Esports'un karşısına çıktı. Bir hayli çekişmeli geçen serinin sonunda gülen taraf Team Flash oldu. 5 oyunda biten serinin son maçında rakibine kıyasla güçlü seçimler yapan ekip bölgesini MSI 2020'de temsil etme hakkını kazandı.

Seride Team Flash kaçtı GAM kovaladı desek yanlış olmaz. Takımlar birbirlerini ikişer kez yendi ve 5. maça gelindi. GAM son maçta ormanco Levi ve orta koridor Dia1 üzerinden oynamak istedi ancak alt koridorda büyük bir üstünlük yakalayan Team Flash buna izin vermedi. 

Dia1, Levi ve Zeros gibi isimleri kadrosunda bulunduran GAM Esports, kağıt üstünde Vietnam'ın en iyi kadrosuna sahip. Orta koridor Dia1 1100 puanla MVP listesinde ilk sırada geliyordu. Takım sezona üst koridor Kiaya ile başladı ve Zeros'un gelişinin ardından zaman zaman Kiaya'ya da şans verdi. Kadro yelpazeleri geniş ve yetenekli isimlerden kuruluydu. Team Flash tarafında ise Türk taraftarların hatırlayacağı Stark ve Yijin gibi isimler bulunuyor.

Bu sonuçla birlikte VCS'in MSI Ön Eleme Aşaması temsilcisi belli oldu. Yaz Mevsimi'nde kadroların korunup korunmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Photo Credit: Vietnam Esports TV