Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DAMWON Gaming, play-off’larda KT Rolster’ı eledi!

DAMWON Gaming, play-off’larda KT Rolster’ı eledi!

LCK 2020 Bahar Mevsimi Play-off ilk turunda KT Rolster'ı 2-1 ile geçen DAMWON Gaming, üst turda DragonX'in rakibi oldu.

Normal sezonu 5. sırada bitiren DAMWON Gaming ve 4. sıradaki KT Rolster, play-off'ların ilk eşleşmesinde karşı karşıya geldi. BO3 serisinde yakın geçen maçların ardından kazanan DAMWON Gaming oldu. Rakibin 2-1 mağlup eden DAMWON, bir üst turda DragonX'in rakibi oldu ve MSI 2020 umutlarını sürdürdü.

Serinin ilk maçında gülen taraf DAMWON oldu. Maç çok yakın geçti ancak geç oyunda daha doğru oynayan taraf maçın galibi oldu. KT pes etmedi ve ikinci maçta tatmin edici bir galibiyet aldı. Serinin son maçı ilk ikisine kıyasla daha az kaotik geçti. İki takım da hata yapmaktan kaçındı ancak Showmaker'ın harika Corki performansıyla mücadeleyi kazanan DWG seriyi kapadı.

Kore'de lig formatına göre normal sezonu ilk 5 sırada tamamlayan ekipler, play-off'lara bu sıralamayla başlıyor. Normal sezonu ilk sırada bitiren takım direkt olarak finale, ikinci yarı final, üçüncü çeyrek final, dört ve beşinci sıradaki takımlar ise play-off'ların ilk turunda karşı karşıya geliyor.

Buna göre DAMWON Gaming'in çeyrek finaldeki rakibi, normal sezonu üçüncü sırada tamamlayan DragonX. Bu serinin kazananı yarı finalde T1'la karşılaşacak. Gen.G ise finalde rakibini beklemeye devam ediyor.

Photo Credit: DAMWON Gaming