Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri G2 Esports, adını LEC Mevsim Finali’ne yazdırdı!

G2 Esports, adını LEC Mevsim Finali’ne yazdırdı!

MAD Lions'ı 3-1 ile geçen G2 Esports, LEC 2020 Bahar Mevsimi Finali'nde Fnatic'in rakibi oldu.

1. Maç

Caps alt koridorda Vayne oynadı. Jankos alt koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı Caps'e kazandırdı. G2 Esports erken oyunda yaptığı oyunlarla rüzgarı arkasına aldı ancak MAD Lions kuleleri düşürerek mücadeden kopmadı. Takım savaşlarında harika oynayan Caps takımını bir kez daha öne geçirdi ve büyük iş yaptı. MAD Lions tarafında Orome kötü bir oyun geçirdi ve takımı adına bir hayli etkisiz kaldı. Son savaşı da kazanan G2 Esports serinin ilk maçını 30 dakikada bitirdi. Caps'in Vayne performansı izlemeye değerdi.

2. Maç

Shadow üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı aldı. Orta oyun yakın geçti ancak iki ejder alan MAD Lions geç oyun için yatırım yaparak öne geçti. Orta koridorda yapılan savaştan 4 skor çıkaran G2 rakibini cezalandırdı  ve Baron'u aldı. Shadow ellerindeki Lee Sin'le takımını oyunda tutmaya çalıştı ancak Wunder'ın ChoGath'ı devreye girdi. Kuşatmaları sürdüren G2 maçı 26 dakikada tamamladı ve seride 2-0 öne geçti.

3. Maç

Alt koridorda yapılan kaotik savaşta ilk kan Carzzy'ye gitti ve genç nişancı pozisyından 3 skor çıkardı. MAD Lions maça çok iyi başladı. Shadow'un Jarvan oyunlarıyla takım savaşlarını kazanan ekip harita hakimiyetini sağladı. MAD tarafında her şey yolunda giderken formsuz isim Orome yine kötü bir performans sergiledi. Romanyalı oyuncunun kendini toplarlamasıyla üstünlüğünü pekiştiren MAD altın farkını 8000 civarına çıkardı maçı kazanmayı bildi. Seride durum 2-1'e geldi.

4. Maç

Jankos alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı Caps'e hediye etti. Erken oyun kaotik savaşlarla geçti. Özellikle üst koridorda 5. dakikada başlayıp yaklaşık 1 dakika süren savaş MAD Lions'ın işine yaradı diyebiliriz. Orta oyunda harita hareketlerini rakibine kıyasla daha iyi yapan G2 Esports kuleleri düşürdü ve ejderi de alarak 4000 altına yakın bir fark oluşturdu. İki takım da sürekli olarak savaştı. Bu savaşlar G2'nun işine yaradı. Son takım savaşını kazanan ekip mücadeleyi 32 dakikada tamamlayarak seriyi 3-1 kazandı ve adını finale yazdırdı.

Photo Credit: G2 Esports