Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri fastPay Wildcats, Akademi Ligi’nde kupayı kaldırdı!

fastPay Wildcats, Akademi Ligi’nde kupayı kaldırdı!

Finalde Team Aurora'yı 3-0 ile geçen fastPay Wildcats, Akademi Ligi 2020 Kış Mevsimi'nde şampiyon olmayı başardı.

Akademi Ligi'nde normal sezonu açık ara lider tamamlayan fastPay Wildcats bu mevsim şampiyonluğu en büyük adayları arasında gösteriliyordu. Normal sezonda çıktığı 16 maçta 15 galibiyet 1 mağlubiyet alan ekip yarı finalde Papara SuperMassive'i 3-0 ile geçmeyi başardı. Bir diğer yarı final galibi Team Aurora ile finalde eşleşen Wildcats, bu seriden de 3-0 galip ayrılarak Akademi Ligi 2020 Kış Mevsimi'nde kupayı kaldıran taraf oldu.

Starscreen, Ferret, Serin, Kaori ve Pbd beşlisi bu sezona iyi bir başlangıç yaptı. Akademi Ligi'ni kasıp kavuran ekip VFŞL'de ise 4. sıraya oturdu ve play-off mücadelesinde yer almayı garantiledi. 2020 sezonu VFŞL'nin en genç kadrosuna sahip olan fastPay Wildcats için bir hayli iyi başladı diyebiliriz.

Diğer yandan Team Aurora da çaylak sayılan oyuncuların çoğunlukta olduğu bir kadroya sahip. Madly, Elramir, Kruimel, Black ve Sparz'ın VFŞL özelinde uzun kariyerleri bulunmuyor. Hatta yerli isimlerden Elramir ve Sparz bu mevsim ilk kez VFŞL'de mücadele ediyor. 

Bu iki takımın arasındaki final karşılaşmasında gülen taraf fastPay Wildcats, Akademi Ligi'nde kupayı ikinci kez kaldırmış oldu. Ekip 2019 Yaz Mevsimi Finali'nde 1907 Fenerbahçe Espor'u mağlup etmiş ve yine şampiyon olmuştu. Final çıkan iki takımı da ayrı ayrı tebrik ederiz.