Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Finalde Cloud9’ın rakibi FlyQuest oldu!

Finalde Cloud9’ın rakibi FlyQuest oldu!

Evil Geniuses'ı 3-1 ile geçen FlyQuest, LCS 2020 Bahar Mevsimi Finali'nde Cloud9'ın rakibi oldu.

1. Maç

IgNar Blitzcrank oynadı. Alt koridorda çıkan savaşta ilk kan FlyQuest'e gitti. Ekip pozisyondan 3 skor çıkardı ve erken oyunda büyük bir üstünlük yakaladı. Santorin'in maça 2 skorla başlaması Svenskeren'ı zor bir duruma soktu. Üst koridorda da Solo'nun üstünlük yakalaması Evil Geniuses için tehlike çanlarını çaldırdı. ORta oyunda yapılan savaşları kazanan Fly aradaki farkı iyice açtı ve 4000 altın öne geçti. Bu dakikadan sonra doğru hamleleri yaptı ve rakibine şans tanımadı. Serinin ilk mücadelesi 29 dakikada sona erdi.

2. Maç

Santorin üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı Solo'ya kazandırdı. Erken oyunda büyük bir aksiyon yaşanmadı. Ejder çevresinde yapılan savaşın ardından 4 skor alan FlyQuest maçtaki ilk farkı yakaladı. Alev Ejderi'ni de alan ekip altında öne geçti ve bu dakikadan sonra yapılan savaşların neredeyse tamamını kazandı. Harita kontrolünü kaybeden Evil Geniuses maça ortak olmak için birkaç deneme yapsa da başarılı olamadı. FlyQuest mücadeleyi 34 dakikada tamamladı ve seride 2-0 öne geçti. 

3. Maç

Jiizuke orda kotir bire birinde PowerOfEvil'ı katletti ve hem ilk kanı aldı, hem de pozisyondan 2 skor çıkarmayı bildi. Erken oyunda jiizuke ve Svenskeren'ın yakaladığı üstünlüğü iyi kullanan Evil Geniuses aradaki farkı açtı. Zeyzal ile birlikte haritada kontrolü eline alan ekip takım savaşlarından galip çıktı. Jiizuke'nin Azir performansı bu noktadaki kilit nokta oldu. 22 dakikanın ardından zafere uzanan Evil Geniuses serideki ilk galibiyetini aldı. 

4. Maç

Santorin'in alt koridora yaptığı baskınla ilk kan FlyQuest'e gitti. Savaşlar yakın geçse de objektifleri kontrolü altına alan Fly altın farkını açtı. Evil Geniuses Jizuuke'nin ellerine baktı ancak İtalyan oyuncu takımını bir yere kadar taşıyabildi. Geö oyuna geçerken aradaki farkı iyi kullanan FlyQuest takım savaşlarını kazanarak farkı iyice büyüttü. Belirli bir dakikadan sonra rakibine karşılık veremeyen Eg maçtan düştü ve 39 dakikanın sonunda maç son buldu. FlyQuest finalde Cloud9 ile eşleşti.