Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC 2020 Bahar Mevsimi’nde şampiyon G2 Esports oldu!

LEC 2020 Bahar Mevsimi’nde şampiyon G2 Esports oldu!

Finalde Fnatic'i 3-0 ile geçen G2 Esports, bir kez daha LEC şampiyonu oldu ve beölgyi MSI'da temsil etmeyi garantiledi.

1. Maç

G2 alt koridorda Kog'Maw ve Lulu seçimlerine yöneldi. Üst koridorda yapılan kule altı denemesine karşı çok iyi oynayan Wunder ve Jankos ilk kanı takımlarına kazandırdı. Fnatic erken oyunda hamleler yaptı ancak G2 Esports bu hamlelerin hepsine çok iyi cevap vererek iyi iş çıkardı. Orta koridorda yapılan savaştan 4 skor çıkaran G2 orta oyunda öne geçti. Bu üstünlüğü maçın sonuna kadar kaybetmedi ve kazanılan savaşların ardından mücadeleyi 27 dakikada tamamladı. Seride durum 1-0'a geldi. 

2. Maç

Wunder üst koridorda Zac oynadı. Hylissang'in agresif oyununu cezalandıran Jankos alt koridorda ilk kanı aldı. Alt koridorda yapılan savaşta Rekkles'ı yakalamayı başaran Perkz ve Jankos orta oyunu iyi oynadı. Ejder savaşını da kazanan G2 Esports aradaki farkı iyice açtı. Fnatic yine bir şeyler yapmayı denerken rakibinin karşılığıyla sarsıldı. İkinci maç G2 adına rahat geçti. Orta koridordan adeta dümdüz ittiren ekip maçı 24 dakikada bitirdi ve 2-0 öne geçti. 

3. Maç

Bu sefer Bwipo'nun ellerinde Zac gördük. Bwipo erken oyunda o kadar çok hata yaptı ki Wunder'a bire birde oyunun ilk 4 dakikasında iki kez öldü. Nemesis ve Selfmade Fnatic'i oyunda tutmak için ellerinden geleni yaptı ancak belirli bir dakikadan sonra haritanın hakimi yine G2 oldu. Bwipo ve Hylissang'in hatalarını iyi değerlendiren ekip aradaki farkı açtı ve kuleleri düşürdü. Son savaşı da kazanan ekip maçı ve eriyi bitirmeyi bildi.