Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Cloud9, LCS 2020 Bahar Mevsimi’nde kupaya uzandı!

Cloud9, LCS 2020 Bahar Mevsimi’nde kupaya uzandı!

LCS 2020 Bahar Mevsimi Finali'nde FlyQuest'i 3-0 ile geçen Cloud9, şampiyon olarak MSI 2020'ye katılma hakkı kazandı.

1. Maç

IgNar'ın ellerinde yine Blitzcrank gördük. Blaber'ı ormanında yakalayan FlyQuest ilk kanın sahibi oldu. Nisqy'nin ellerindeki Veigar'ı çok iyi kullanan Cloud9 takım savaşlarından üstün çıktı ve orta oyunda ufak bir üstünlük yakaladı. PowerOfEvil takımını oyunda tutmaya çalıştı ancak doğru savaşları bulan Cloud9 rakibi gafil avladı. Baron'u da alan ekip kuşatmalar başladı ve altın farkını 5000'e kadar çıkardı. Son savaşı da kazanan C9 serinin ilk maçını 39 dakikada kazandı ve 1-0 öne geçti. 

2. Maç

Mücadele sakin başladı. Üst koridorda çıkan savaşta ilk kan FlyQuest'e gitti ancak takımlar pozisyondan ikişer skor çıkardı. Santorin'in üst koridor ziyaretini iyi okuyan Blaber pozisyona yetişti ve iki skor alarak orta oyunda maçı neredeyse bitirdi diyebiliriz. FlyQuest oyuncuları mental olarak büyük hasar aldı. Cloud9'ın takımca yaptığı harita hareketleriyle fark kapanmaycak derecede büyüdü ve Fly rakibine karşılık veremedi. Serinin ikinci maçı 31 dakika sürdü ve Cloud9 durumu 2-0'a getirdi. 

3. Maç

Üst koridora 3 kişilik baskın yapan FlyQuest ilk kanı Licorice'ten almayı başardı. WildTurtle'ın erken oyun performansı pek iyi sayılmazdı. IgNar orta koridora yaptığı baskınlarla PowerOfEvil'ı öne geçirmeye çalıştı ancak bunu her seferinde başaramadı. Cloud9 bir şekilde bu ziyaretleri cezalandırdı ve haritanın farklı bir yerinden kaynak çıkarmayı bildi. Savaşlar yakın geçti. Altın farkını 7000'e kadar çıkaran C9 maçın kontrolünü eline aldı. Son savaşı da kazanan ekip maçı kazanarak LCS'te bu mevsimin şampiyonu oldu. 

Photo Credit: Cloud9