Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Jankos, LEC 2020 Bahar Mevsimi MVP’si seçildi!

Jankos, LEC 2020 Bahar Mevsimi MVP’si seçildi!

G2 Esports'un Polonyalı ormancısı Jankos, LEC 2020 Bahar Mevsimi MVP'si seçildi.

League of Legends sahnesininen güçlü takımlarından biri olan G2 Esports son iki yıl kadrosunda önemli değişiklikler yaptı. 2019'da Caps'in gelişiyle Perkz nişancı pozisyonuna geçti., 2020 başında ise tam tersi bir değişiklik yapıldı. Bu süreçte takımın en stabil oyuncularından biri olan Jankos, kalitesini konuşturdu. LEC 2020 Bahar Mevsimi'nde normal sezonu ilk sırada tamamlayıp play-off'larda da şampiyon olmayı başaran G2'nun ormancısı, LEC'de mevsimin MVP'si ödülünün sahibi oldu.

Uzun yıllardır Avrupa'da oynayan Jankos, bölgenin en iyi ormancılarından biri olarak gösteriliyor. Oyun bilşgisi ve mekanikleriyle rakiplerini alt eden isim 2020 sezonunda da gayet iyi performanslar sergiledi. Normal sezonu 14 galibiyet 4 mağlubiyetle kapayan G2'nun önemli isimlerinden biri olan ormancı bu performansının ardından LEC 2020 Bahar Mevsimi MVP'si seçildi. 

İstatistik olarak LEC'deki ormancıların çoğundan daha iyi bir performans ortaya koydu. Haritaya etkisi, skor katkısı ve ilk kan alma konularında ön plana çıktı ve takımını galibiyete taşıyan önemli etkenlerden biri oldu. Jankos geçtiğimiz mevsim de MVP olmuştu. Perkz'ün orta koridora geçmesinin ardından sergilediği performansla bu mevsim MVP olabileceği konuşuldu ancak tecrübeli ormancı ödülü takım arkadaşına bırakmadı.