Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DragonX, DAMWON Gaming’i eledi!

DragonX, DAMWON Gaming’i eledi!

LCK 2020 Bahar Mevsimi Play-off'larında DAMWON Gaming'i 3-2 ile eleyen Dragonx, üst turda T1'ın rakibi oldu.

1. Maç

Rakip ormanda BeryL'i yakalayan DragonX ilk kanı hanesine yazdırdı. Erken oyunda üstünlüğü eline alan ekip özellikle alt koridorda yaptığı oyunlarla Ghost'u bir hayli geri düşürdü. Aynı zamanda Deft güçlendi. Ejderleri de alan DRX geç oyuna yatırım yaptı. Chovy'nin Leblanc'ı devreye girince DragonX maçı rahatça kapadı. Serinin ilk maçı 31 dakika sürdü. 

2. Maç

Üst koridora 3 kişilik baskın yapan DAMWON Gaming ilk kanın sahibi oldu. İlk kan destek BeryL'de kaldı. Canyon ejdere yanlış bir zamanda girdi ve Deft objektifi çaldı. Pozisyondan bir de Canyon skorunu alan DragonX erken oyunda rahatladı. Üst koridorda rakiplerini kovalamayı biraz abartan DAMWON adeta intihar etti ve DRX rüzgarı arkasına aldı. Bu dakikadan sonra doğru hamleleri yapan ekip ufak tefek hatalara rağmen maçı 32 dakikada kapadı. 

3. Maç

Pyosik üst koridor baskınına doğru zamanlamada gelerek ilk kanı hanesine yazdırdı. DAMWON tarafında Nuguri pek iyi oynamadı ancak Showmaker savaşlarda ön plana çıktı. Pyosik ve Deft ne kadar önde olsa da savaşlara cevap vermeyi başaran DAMWON Gaming maçta üstünlüğü eline aldı. Baron savaşında katliam yapan ekip maçı kazanarak seride durumu 2-1'e getirdi.

4. Maç

Alt koridor ikiye ikisinde BeryL'in hatasını cezalandıran Deft ilk kanın sahibi oldu. Orta oyun kafa kafaya geçti ancak altında ufak bir üstünlük elde eden DAMWON bunu iyi kullandı ve savaşlardan az az da olsa önde çıktı. Buna rağmen doğru savaşı bulan DragonX Baron'u aldı. Maç bir o tarafa bir bu tarafa gitti. Alt koridordan ittiren Nuguri'ye Işınlan ile katılan Ghost, takımının maçı kazanmasını sağladı.

5. Maç

Deft alt koridorda harika oynayarak ilk kanı Ghost'tan aldı. Erken oyundan önde çıkan DragonX altın farkını açtı ve takım savaşlarını kazandı. Deft, Doran ve Chovy takımları adına ön plana çıkan isimler oldu. Baron'u alan DRX hemen ardından yapılan savaşı da kazandı ve maçı 30 dakikada kapadı. Ekip bir üst turda T1'ın rakibi oldu.