Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VRL Finals Sona Erdi! Şampiyon FUT Esports Oldu

VRL Finals Sona Erdi! Şampiyon FUT Esports Oldu

28 Temmuz’dan bu yana süren Valorant Regional Leagues 2022: Finals turnuvası sona erdi. EMEA yerel lig şampiyonlarının kıyasıya mücadele ettiği bu turnuvanın kazananı temsilcimiz FUT Esports oldu. Bu galibiyet ile birlikte FUT, hem şampiyonluk unvanına kavuştu hem de €50,000’luk ödülü kasasına koydu.

 

FUT Esports 3 – 2 Team Vitality | Büyük Final Özet

Büyük Final etabında Fransa şampiyonu Team Vitaliy ve Türkiye şampiyonu FUT Esports karşı karşıya geldi. Temsilcimiz Vitality karşısında 0-2 geriye düşmesine rağmen inanılmaz bir geri dönüşe imza attı ve 3-2’lik skor ile şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Serinin ilk haritası Team Vitality’nin tercihi Breeze oldu. Bu haritada Fransa temsilcisinden dominant bir performans izledik. Özellikle ceNder’in Chamber performansı temsilcimizin işini oldukça zorlaştırdı. Vitality ilk haritayı 13-6’lık skor ile rahatlıkla kazanmayı başardı ve seriye 1-0 önde başladı.

Serinin ikinci haritası ise FUT’un seçtiği Bind oldu. Önceki haritaya kıyasla çekişmeli bir mücadele izlesek de kazanan taraf tekrardan Team Vitality oldu. Özellikle baddyG bu haritada 37 kill alarak takımını galibiyete taşıdı. Uzatmalara kadar giden bu haritayı Vitality 15-13 kazandı.

Serinin üçüncü haritası Vitality’nin tercihi Ascent oldu. Temsilcimiz FUT Esports, bu haritayı kazanmayı başardı ve geri dönüş sinyallerini yaktı. Vitality tarafında özellikle H1ber’dan harika bir performansı geldi fakat FUT’un galibiyetine engel olunamadı.

Serinin dördüncü haritası temsilcimizin tercihi olan Icebox oldu. İlk yarıda başa baş bir mücadele izledik. İlk yarı 6-6’lık skor ile sona erdi. İkinci yarıda FUT gayet iyi bir performans ile birlikte haritayı sonlandırdı. Böylelikle seride durum 2-2’ye geldi ve son haritaya uzadı.

Serinin beşinci ve son haritası ise FUT’un kalesi olarak anılan Split oldu. Bu haritaya temsilcimiz gayet iyi bir başlangıç yaptı. Özellikle qRaxs’ın Raze performansı rakibe oldukça zorlu anlar yaşattı.  Vitality ekibi ne kadar uğraşsa da maçı kendi lehine çeviremedi. FUT Esports bu haritayı da 13-7 kazandı ve seriyi sonlandırdı.

 

VRL Finals Ödül Dağılımı

  1. | FUT Esports        →       €50,000
  2. | Team Vitality      →      €35,000
  3. | Case Esports       →      €20,000
  4. | Angry Titans      →      €15,000

 

FUT Esports –  VRL Finals Büyük Final Watch Party:

FUT Esports ekibi VALORANT takımının VRL Finals Büyük Finali’ne kalmasının ardından maçın taraftarlar ile izlenebileceği bir etkinlik organize etti. Bu etkinlikte seyirciler alınan bu inanılmaz şampiyonluğu elinde Türk bayrakları ile beraber kutladı.

 

 

FUT’un VRL Türkiye Şampiyonluğu Özetine Göz Atmak İçin:

https://www.flankesports.com/vrl-turkiye-sampiyonu-fut-esports-oldu-2/

 

 

Yorum ekleyin