Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL’de 8.hafta 1.gün maçları sonuçlandı!

VFŞL’de 8.hafta 1.gün maçları sonuçlandı!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Liginde 8.hafta 1.gün geride kalırken maçlarda sürpriz yaşanmadı.

HWA Gaming – Galakticos

Ruvellius dışında akademi takımı kadrosuyla maça çıkan Galakticos oyuna çok hızlı girdi ve farklı koridorlarda skor alarak öne geçti. Ancak oyunun devamında gelişen ejder savaşları ve nehir savaşlarında beklenen iletişimi kuramadıkları için dezavantajlı konuma düştüler. Rakipte Yasuo çok fazla skor aldı ve oyunun erken döneminde çok güçlü hale geldi. Ruvellius Ezreal ile kusursuza yakın bir performans ortaya koysada HWA Gaming takım olarak daha iyi kararlar verdi ve maçı kazanıp playoff ümitlerini ayakta tuttu.

Royal Youth – Dark Passage

Yasaklama seçim ekranında orta koridora Twisted Fate, üst koridora ise Neeko alan Royal Youth takımı değişik bir takım kompozisyonu ile maça başladı. Neeko’nun koridorda ittirme avantajını sonuna kadar kullanan Armut takımını çok rahatlattı ve Royal Youth’un istediği oyunu oynamasına fırsat verdi. Hemen hemen kusursuz bir oyun ortaya koyan Royal Youth rakibine hiç şans vermedi ve maçı kısa sürede kazanarak ilk iki takibini sürdürdü.

Bursaspor Esports – Doğuş Uni Aurora

Doğuş Uni Aurora maça yeni ormancısı Trix ile çıktı. Tecrübesini ve erken oyundaki agresifliğini maça yansıtmayı başaran Trix alt koridora odaklanarak Padden’ı ve elindeki şampiyon Draven’ı çok öne geçirdi. Padden kısa sürede 5/0/0 ‘a gelerek yedinci dakikada ebedi kılıç bitirerek adeta oyunun çok uzun sürmeyeceğini belli etti. Aldığı avantajı sonuna kadar kullanan Doğuş Uni Aurora maçı 24 dakikada bitirmeyi başardı ve playoff yarışını sürdürdü.

Bahçeşehir SuperMassive – Beşiktaş Esports

Bahçeşehir SuperMassive yeni yamayla birlikte klasikleşen kule altı organizasyonuyla maça başladı ve bunda başarılı oldu. Beşiktaş Esports maçı tutmaya çalışıp doğru hamleler yapsada makro oyunda SuperMassive’e çok fazla direnemedi ve iyi bir görüntü çizdiği maçı kaybetti.

1907 Fenerbahçe – Galatasaray Espor

Günün maçı derbiye sahne oldu. İlk eşleşmeyi 17-0 kazanan 1907 Fenerbahçe ikinci maçada hızlı başladı ve takım olarak çok iyi bir seviyede olduklarını bir kez daha gösterdi. Kısa sürede 4000 altın öne geçen Fenerbahçe yine Ruin ve Kirei’nin muhteşem oyunlarıyla galibiyete uzandı.