Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL ‘nin Ortalığı Birbirine Katan Alt Koridor İkilileri !

VFŞL ‘nin Ortalığı Birbirine Katan Alt Koridor İkilileri !

VŞFL Kış Mevsimi Alt Koridorları İncelemesi

Son haftalarına yaklaştığımız VFŞL ‘de en uyumlu olunması gereken koridor olan Alt Koridor oyuncularına bir göz attık. Yeni tanışanlar, eski dostlar, dünya şampiyonları derken karşımıza çıkan tabloyu sizler için değerlendirdik. Gelin hep birlikte her oyun bize heyecanlı dakikalar yaşatan ve izlenmesi en zevkli olan koridorun ikililerini inceleyelim.

Zeitnot Wolf
Ligin en tecrübeli ADC ‘si olarak adlandırılan, oyun kalitesinin üst düzey olduğu konuşulan Zeitnot ve yanında ise iki kez Dünya Şampiyonu olan Wolf var. Daha önceden de Snow Flower ile bir sezon geçiren Zeitnot, Koreli destekler ile uyumlu olduğunu kanıtlamıştı. Ligde neredeyse tüm maçlarda alt koridorda terör estiren bu ikili bakalım Şampiyon olma yolunda nasıl performans sergileyecek?

Pilot Dumbledoge
Ligin en eski destek oyuncularından biri olan Dumbledoge, LCK ‘in gözde ADC ‘lerinden biri olan Pilot ile Royal Youth ‘u kanatlandırdı diyebiliriz. Maç sonrası bize verdiği bir röportajda Dumbledoge “Bence en uyumlu bot lane ikilisi biziz” diyerek aralarında ki güzel uyumu değerlendir. Ligin üçüncü sırasında bulunan RYL bakalım finale kalabilecek mi?

Hades Japone
Fenerbahçedir Japone sloganıyla şampiyon olduğu takıma geri dönen Japone, yanında da aslında çaylak sayılabilecek Hades ile bu mevsim göz doldurdu diyebiliriz. Japone ‘nin tecrübesi ve soğuk kanlılığı, Hades ‘in içinde yatan hırçın şeytanla birleşince seyir zevki yüksek karşılaşmalar izlemiştik. Bakalım bu güzel oyunları onları lider ve ardından Kış Mevsimi Şampiyonu yapabilecek mi?
Madness Tolerant
Uzun yıllardır sadece kaynak kazanma odaklı bir ADC olduğu için eleştirilen Madness bu sezon adeta yargı dağıtıyor. Gerek istatistiklerle gerek maçlarda gördüğümüz kadarıyla tartışmasız ligin en agresif ADC ‘si. Yanında ise Rus ruletindeki mermi gibi ne zaman ne yapacağı asla kestirilemeyen Tolerant var. Ligin tartışmasız en kaliteli destek oyuncularından biri olan Tolerant, Madness ile güzel bir ikili olmuş gibi duruyor.
Holyphoenix Farfetch
Onları tekrar yan yana görünce kulaklarda çalan şarkı tartışmasız “Bad boys bad boys, Watcha gonna do, when they come for you”.. Holyphoenix oyun tecrübesi ve zekası, farfetch ‘in oyun yapma yeteneği ve uyumu ile birleşince bize sadece bu heyecan verici dakikaları izlemek kalıyor. Play off ‘lar için önlerinde bulunan 4 kritik maçta neler yapacaklar izleyip göreceğiz.
Nikola Korpse
Ligin en yeni ikilisi diyebiliriz. Nikolai bu sezon çıkış yapan takımına en çok katkısı olan isimlerden biri. Yanında ise BJK ‘den transfer olan Korpse var. Aldıkları galibiyet sonrasında mikrofonlarımıza konuşan Koprse “Nikolai ile çok uyumluyuz, kararlaştırdığımız her call’u beraber uygulayabiliyoruz” şeklinde yaptığımı açıklamadan da DP alt koridorunda işler iyi gidiyor diyebiliriz.
Padden Wendelbo
Doğuş Üni Aurora ‘da işlerin bu kadar iyi gitmesinde fitili ateşleyen taraf tartışmasız alt koridor olmuştu. Daha sonraki haftalarda Madly, Koearn Kid, Mypleasure bireysel üstün performansları ile takımı galibiyete taşımıştı. Fakat Padden ilk günden beri farkını koydu diyebiliriz. Ligin belki de en iyi destek oyuncularından biri olan Wendelbo tam anlamıyla oyuna şekil veren destek kategorisinin tanıtımı. Oynadığı temiz ve akıl dolu oyunla Padden ‘la bu sezon iyi işler çıkarttılar.