Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 8. Hafta 2. Gün geride kaldı!

VFŞL 8. Hafta 2. Gün geride kaldı!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin son haftasına giderken 8. hafta da heyecanlı maçlarla geride kaldı. Özellikle HWA Gaming ve Doğuş Üniversitesi Aurora için sevindirici skorlarla biten günün maçları hakkındaki notlar şu şekilde:
HWA Gaming – Beşiktaş
HWA Gaming erken maç boyunca kurduğu üstünlükle Beşiktaş’a karşı baskın bir oyun sergileyerek karşılaşmayı sürdürdü. Starscreen güçlü bir oyun performansı sergileyen bir isimken ardı ardına hata yaparak takımın üstünlüğünü kaybetmesine sebep olacak bir pozisyona girdi. Ancak Baron’u katlederek tekrar üstün pozisyona giren HWA altın farkını da açtı. Oyunda tekrar hâkimiyet kuran HWA 45. dakikada galibiyeti kazandı.
Galatasaray Esports – Doğuş Üniversitesi Aurora
Alt koridor hâkimiyetiyle oyuna başlayan Aurora, Galatasaray’ın zor bir duruma girmesine sebep oldu. İlk kanı alan ve güçlü bir performansa oyundaki varlığının gücünü gösteren Aurora konu orta koridor olduğundaysa aynı etkiyi yaratamadı. Takım oyunu ve iletişimi güçlü bir avantaja çeviren HWA 36. dakikaya gelindiğinde maçın galibi olmayı başardı. Maç sonunda sahip olunan altınlarda büyük bir fark da mevcuttu.
Dark Passage – 1907 Fenerbahçe
Oyunun henüz çok başında minyon üstünlüğü kuran 1907 Fenerbahçe, altın farkını açarak maçı sürdürdü. Buna rağmen ilk kanı alan taraf Dark Passage oldu. Ancak bir anda tersine dönen pozisyonlarda Ruin, üst koridorda güçlü bir performans yakaladı ve bunu tüm oyun boyunca sürdürdü. Şu ana kadar neredeyse tüm maçlarında galibiyete ulaşan 1907 Fenerbahçe, 28. Dakikaya gelindiğinde galibiyetlerine bir yenisini ekledi.
Royal Youth – Team Galakticos
Maçta ilk kanı alan Galakticos aynı etkiyi oyun boyunca devam ettiremedi. Armut’un üstün oyun performansına bir de Closer’ın etkili bir oyunla baskın hamleler yapması Royal Youth’a üstünlük olarak döndü. Oyunun 25. Dakikasına gelindiğinde Royal Youth rahat ulaştıkları bir galibiyeti hanesine ekledi. Armut ise maçın en değerli oyuncusu seçilerek maçtaki önemli katkısının dönüşünü almış oldu.
BursasporEsports – Bahçeşehir SuperMassive
Günün son maçına gelindiğindeyse Bursaspor artık bir umut kalmadığının farkındaydı. Cumartesi günkü maçta Fabfabulous’un oldukça iyi seviyede olan performansı sebebiyle Bursaspor onun üzerine yaptığı hamlelerle oyunu sürdürmeyi denedi. Ancak haritanın tek bir tarafına odaklanmak onlara beklediklerinin aksine kayıp olarak döndü. 23. dakikada, rahat bir oyun sürdürmekte olan SuperMassive galibiyeti kazanan takım oldu.