Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL takımları kaç yaşında

VFŞL takımları kaç yaşında

Espor takımlarının tarihini kısa kısa gözden geçirdiğimiz, başarılarını ve öne çıkan detaylarını hatırlattığımız “VFŞL takımları kaç yaşında?” yazımız sizlerle!

Dark Passage
VFŞL’nin en köklü organizasyonlarından biri olan Dark Passage, ligin yaşlı kurtu olarak göze çarpıyor. İlk olarak 2003 yılında kurulan ekip o dönemde ülkedeki espor kültürünün zayıflığından dolayı büyük işler başaramadı ancak zamanla ismini duyurdu. LoL özelinde konuşacak olursak TBF şampiyonlukları ve ülkemizde Worlds’e katılan ilk takım olması, Dark Passage’ı en büyük değerlerden biri haline getiriyor. Dark Passage, 17 yaşında!


fastPay Wildcats
fastPay Wildcats’in isim tarihi çok eskiye dayanmıyor. 2019 yılında İstanbul Wildcats olarak yapılanan organizasyonu ilk olarak HWA Gaming olarak tanıdık. Türkiye ligini ilk şampiyonu, 2008 yılında sektöre adımını attı ve bugüne kadar ekosisteme sayısız değer kattı. Genç yeteneklerden tutun kadın oyuncuların şans bulup Vadi’ye inmesine kadar. Oyuncu, personel ve en önemlisi vizyon, HWA ve Wildcats isimlerini öne çıkaran nokta oldu. FastPay Wildcats, 12 yaşında!


Beşiktaş Esports
League of Legends ve Beşiktaş isimleri yan yana gelince akla ilk olarak IWCI 2015 geliyor. O turnuvadan önceki Kış Mevsimi’nde lige dahil olan ekip iddialı kadrosuyla harikalar yarattı. Brezilya temsilcisi INTZ Esports mücadelesinin ardından MSI, Beşiktaş hakkında Türk izleyicilerin aklında kalan en önemli başarı oldu. League of Legends şubesi 2015 tarihinde kurulmuş olsa da birçoğunu bildiği üzere kulüp tarihi 1903’te başladı. Beşiktaş Esports, 5 yaşında!


Team Aurora
Aurora için VFŞL tarihinin “kadrosundan en çok verim alan takımı” desek yanlış olmaz. Kurulduğu 2015 yılından bu yana orta sıralara oynar denilen kadrolar kuran ekip her sene yarı final görerek namını yürüttü. Team Aurora, 5 yaşında!


Papara SuperMassive
01.06.2016 tarihinde kurulan SuperMassive, Lethillion ve Hakan Baş gibi isimlerin bir araya gelmesiyle ortaya çıktı. İlk mevsiminden bu yana hep şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olarak görüldü ve ülkeye birçok büyük isim getirdi. KMF şampiyonlukları yaşadı ve 1 kez TBF kazandı. SUP, MSI’da CLG’yi mağlup ederek uluslararası turnuvaların ana aşamalarında galibiyet alan ilk Türk takımı oldu. Papara SuperMassive, 4 yaşında!


1907 Fenerbahçe Espor
1907 yılında kurulan Fenerbahçe, League of Legends şubesini 2016 yılında açtı. Thaldrin ve Frozen gibi isimlerin transferiyle hızlı bir giriş yapıldı ve henüz ilk sezonda TBF şampiyonluğu geldi. Geniş bir taraftar kitlesine sahip olan ekip sahneye renk kattı. Genç oyunculara da önem verildi ve Akademi Ligi’nin kurulduğu ilk mevsim şampiyonluk yaşandı. Takım, lige verdiği önemle şampiyonluğun büyük adaylarından biri olmayı sürdürüyor. 1907 Fenerbahçe Espor, 4 yaşında!


Galatasaray Esports
Galatasaray da Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi ülkemizdeki gelenek spor kulüplerinin en başında gelenlerden biri. Espor şubesini 2016 yılında açan organizasyon, bu süreçte önemli yatırımlar yaptı. Bir süre ligden uzak kaldıktan sonra partnerlik sistemine geçilmesiyle biz de varız diyen ekip, yaşanan problemlerin ardından aldığı cezayla Kış Mevsimi’nde yer almıyor. Bundan önceki iki mevsimde ise yarı final oynama başarısı gösterdi. Galatasaray Esports, 4 yaşında!


Galakticos
Astronot konseptiyle lige giriş yapan Galakticos, 2016 yılında birkaç ortağın bir araya gelmesiyle kuruldu. Takımın boy gösterdiği ilk mevsim ise 2017 Kış Mevsimi oldu. Bu süreçte büyük yatırımlar yapıldı ancak beklenen başarı bir türlü gelmedi. Özellikle 2019 Kış Mevsimi’nde yaşanan problemler takımın büyük bir yara almasına sebep oldu. Buna rağmen pes etmeyen Galakticos, VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde Vadi’deki varlığını sürdürüyor. Galakticos, 4 yaşında!
 


Royal Youth
İlk olarak 2017 yılında Royal Bandits ismiyle espora atılan organizasyon 2018 yılında isim değişikliğine gitti. Youth isimli şirket ilk olarak Crew eSports’a sponsor oldu. 2018 yılında ise Royal Bandits ile anlaşan firma, takımın isim sponsoru oldu. Royal Youth ligin son şampiyonu olarak ön plana çıkıyor. Broken Blade ve Closer gibi yetenkli isimlerin LCS’e gitmeden uğradıkları son durak. Royal Youth, 3 yaşında!
 


5 Ronin
Organizasyonun ilk adı Bursaspor Esports oldu. 2018 yılında lige giriş yapan ekip bu isimle 1 yıl mücadele ettikten sonra isim değişikliğine gitti. Yönetim tarafından alınan bu kararın ardından takımın adı 5 Ronin olarak değiştirildi ve yeni bir marka oluştu. VFŞL 2020 Kış Mevsimi takım için siftah oldu. Genç ve potansiyelli oyunculara öncelik verildi ve ilerleyen yıllarda kadro yapısı bozulmazsa çok daha iyi başarılar gelebilir. 5 Ronin, 1 yaşında!