Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bomberman geri dönüyor!

Bomberman geri dönüyor!

En son Bomberman oyununu ne zaman oynadınız? Çok uzun süre oldu, biliyoruz. Konami, Nintendo Switch’e Bomberman oyununu çıkaralı baya oluyor. O zaman, bomba aksiyonu istiyorsanız yeni çıkan bu oyuna bir göz atın. Daha henüz Steam Erken Erişime çıkış yaptı ve şüphesiz ki Bomberman’in gelişmiş hali.
Bombing Quest hikâye modu sunuyor
Exosuit’e sıkışmış bir cüce olarak uyanıp ne olup bittiğini anlamanız gerekiyor.
Tek sorununuz bu değil. Hafızanız yerine geldikçe dost canlısı bir robotla bir tapınakta olduğunuzu hatırlıyorsunuz. Gizemli mabetler yolculuğunuzda size yardımcı olabilir ancak büyük gizemi deşifre etmenizde çokta yardımcı olamaz. Bunca şeyi kim inşa etti?
Ne yazık ki, oyunda geçen mağara ve tapınaklar boş değil. Bu tapınak ve mağaralarda gölgelere sızmış sizi sessice bekleyen ve sizi görmekten hoşnut kalmayan düşmanlar var. İşçileri bu yaratıklar mı öldürdü? Buraları onlar mı inşa etti?
Klasik Bomberman’e sadık kalınmış
Grids’in dediğine göre savaşlar tıpkı Konami’nin Bomberman’indeki gibi. Bomba koyduktan sonra etrafında durmayın yoksa zarar görürsünüz. Bomba koyduğunuz yerler işin kilit noktası ve kavşaklar koridorlardan daha iyi.
Sakın Bomberman’de bir numara olduğunuz için Bombing Quest’i öylece bitirebileceğinizi düşünmeyin. Bu oyundaki düşmanlar akıllı ve siz ilerledikçe daha da akıllanıyorlar. Birkaç geliştirmeden bahsetmek gerekirse; siz ilerledikçe hız, yeni saldırılar ve daha fazla hasar kazanacaklar.

Tamamen sıkışıp kalmadınız
Yolculuğunuz boyunca zırhınızı geliştirmeye yarayan yeni öğe ve teçhizatlara denk geleceksiniz. Bu güncellemeler hızınızı ve canınızı arttırıyorken daha fazla bomba koyabilmenizi içeriyor.
Hikâye modunda ilerlemeniz içinde bir sebep var. Büyüdükçe ve geliştikçe yeni yetenekler kazanacaksınız.
Yenilenme düşmanların ruhlarını, bu yeteneği güçlendiren, toplamayı gerektiriyor.
Yumruk bombaları fırlatabiliyor ki bu da oyuna bomba koyup düşmana doğru fırlatabildiğiniz için oyuna birçok strateji katıyor.
Atılma size nesnelerin içerisinden geçme ve düşmanları savuşturma becerisi kazandırıyor. Daha ileride bu oyunda bu beceri olmayacak. Bana güvenin.
 

via: n4g