Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL, online olarak geri dönüyor!

VFŞL, online olarak geri dönüyor!

Geçtiğimiz haftalarda Corona virüsü sebebiyle ertelenen VFŞL heyecanı, 4 Nisan Cumartesi günü online olarak geri dönüyor!

Corona virüsü espordaki büyük lig ve turnuvaları bir hayli etkilemişti. Bu organizasyonların birçoğu online olarak devam etme kararı aldı. LEC, LCS, LPL, LCK gibi büyük League of Legends liglerinin aldığı bu karardan sonra Riot Games'in nasıl bir çözüm bulacağı merakla bekleniyordu. Bugün yapılan açıklamaya göre VFŞL heyecanı diğer ligler gibi online olarak devam edecek. Başlangıç ise 4 Nisan.

VFŞL, bir hafta seyircisiz oynanmasının ardından artan Corona virüsü tehditiyle ertelenmişti. Bu süreçte eğlence amaçlı turnuvalar ve maçlar oynandı ancak resmi lig henüz başlamamıştı. 4 Nisan Cumartesi, heyecanın kaldığı yerden devam edeceği tarih olarak belirlendi. Akademi Ligi ise 2 Nisan'da başlayacak. Akademi Ligi hali hazırda online olarak oynandığı için formatta herhangi bir değişiklik yok. 

Normal sezon onlğne olarak devam edecek ancak Kış Mevsimi Finali için henüz net bir karar verilmedi. Riot Games, yapılan açıklamda KMF formatını hala değerlendirme sürecinde olduğunu belirtti.