Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri G2 Esports, normal sezonu lider bitirmeyi garantiledi!

G2 Esports, normal sezonu lider bitirmeyi garantiledi!

Son haftanın ilk gününde Schalke 04 Esports'u mağlup eden G2 Esports, LEC 2020 Bahar Mevsimi'nde son maçlar öncesi normal sezonu lider bitirmeyi garantiledi.

G2 Esports, son zamanların en formda takımlarından bir tanesi. Bireysel olarak rollerinin en iyi oyuncularından oluşan beşli, takım uyumu konusunda da çok iyi iş başarıyor ve bu sayede büyük bir tehdit haline geliyor. Bu sezonun başında Perkz ve Caps'in koridor değişmesine hızlı adapte olan G2, LEC 2020 Bahar Mevsimi'nde ilk sırayı garantiledi. Takım, bugün Misftis Gaming karşısına çıkacak ve oyuncuların attıkları tweet'lere bakarsak bizleri sürpriz seçimler bekliyor gibi.

2020 sezonuna fırtına gibi giren ekip 4. haftaya kadar mağlubiyet yüzü görmedi. 4. haftada ise alıştığımız performansının bir tık altında seyretti ve iki mağlubiyet aldı. Bugün 9. haftanın son maçları oynanıyor ve G2'nun toplamda 3 mağlubiyeti bulunuyor. 7 maçlık galibiyet serisinin son etabında Schalke 04 Esports'u mağlup eden takım normal sezon liderliğini garantiledi. Oyuncuların tamamının eğlenceli ve pozitif kişilikleri olduğu biliniyor. Son maçta koridor değişiklikleri, troll seçimler gibi hamleler görebiliriz.

Son yılların en güçlü takımlarından biri olan G2, MSI 2019'u kazanıp Worlds 2019'da final oynamıştı.