Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Jesiz, tekliflere açık olduğunu duyurdu!

Jesiz, tekliflere açık olduğunu duyurdu!

Illuminar Gaming forması giyen destek Jesiz, takımıyla olan sözleşmesinin sona erdiğini ve gelecek teklifleri değerlendirebileceğini duyurdu.

Koçluk ve oyunculuk arasında mekik dokuyan Jesiz, sahnede son 2 yıldır oyuncu olarak yer almıyordu. Misfits Gaming bünyesinde geçirdiği süre boyunca koç ekibiyle birlikte çalışan isim bu sezonun başında Illuminar Gaming ile destek pozisyonu için anlaşmış ve Polonya'nın yolunu tutmuştu. IHG bu sezon EU Masters'a katılma şansını yitirdi ve Jesiz'in takımla olan sözleşmesi sona erdi. Deneyimli isim, hem oyuncu hem de koç pozisyonlarında gelecek teklifleri değerlendireceğini duyuran bir tweet attı.

Profesyonel oyunculuk kariyerine orta koridor olarak başlayan Jesiz, alt koridora geçiş yaptı. Bir süre analist ve koç olarak çalıştıkran sonra Fnatic'e transfer olarak destek pozisyonunda oynamaya başladı. Origen formasıyla EU Masters kupası kaldırmasının ardından koçluğa geri dönen isim Misfits Gaming ile anlaşmaya vardı. Burada 1 yıl geçirdi ve Illuminar Gaming'e transfer olarak Vadi'ye geri döndü.

IHG, Ultraliga Season 3'te normal sezonu 4. sırada tamamladı. Play-off'larda devils.one'a kaybeden ekip EU Masters'a katılma şansını yitirdi. IHG, kadrosunda Jesiz, Kikis, niQ ve Unforgiven gibi oyuncular bulunduruyordu.

Bu sonucun ardından Jesiz boşa çıktı. Fransız ismin yeni tercihi ilerleyen günlerde belli olacaktır.