Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL heyecanı başlıyor! İşte ilk haftanın maçları

VFŞL heyecanı başlıyor! İşte ilk haftanın maçları

Espor severlerin büyük bir kısmının merakla beklediği VFŞL 2020 Kış Mevsimi başlıyor. Değişen kadrolar, değişen oyun mekanikleri ve daha niceleri bu mevsimi oldukça heyecanlı kılıyor. Peki 1 Şubat Cumartesi günü başlayacak olan Kış Mevsimi'nin ilk haftasında bizleri neler bekliyor?

 

1. HAFTA 1. GÜN

Haftanın ve mevsimin açılışını TBF'nin rövanşı ile yapıyoruz. 14:00'da başlayacak olan maçta RYL ve SUP karşı karşıya geliyor. Her iki takımda değişen kadrosuyla lige oldukça iddialı bir şekilde giriş yapıyor, ancak Royal Youth takımında transfer döneminin son günleri sancılı geçmişti. Takım baştan aşağı değişmiş fabFabulous, HolyPhoenix, Japone gibi yıldız isimler gelmişti. Orta koridor ve ormana da yıldız isimler gelmesi beklenirken bir sponsor krizi yaşandı ve o rollere akademi takımının oyuncuları getirildi. Diğer yandan SuperMassive, kurulduğu günden bu yana kadroda bulunan fabFabulous ile yollarını ayırdı. Koreli oyuncular Frozen ve Wolf'la yollarını ayıran SuperMassive, beş türk stratejisine tekrardan dönüş yaptı. Bakalım TBF'nin rövanşında kazanan kim olacak.

İlk günün ikinci maçında VFŞL'nin ilk derbisi sahne alıyor. DP ve IWC'in karşı karşıya geleceği karşılaşma saat 15:00'da başlayacak. İki takım da genç ve potansiyelli oyunculardan oluşan kadrolar kurdu. Bu heyecanlı maçı kaçırmamak için Riot Games Turkish Twitch ve Youtube kanallarını takip edebilirsiniz.

16:00'da ise sahneye 1907 Fenerbahçe ve 5Ronin takımları çıkıyor. İsim değişikliğine giden 5Ronin(Bursaspor Esports) kadrosunu değiştiren takımlar arasında bulunuyor. Diğer tarafta ise 1907 Fenerbahçe HiRit, Mojito gibi isimleri kadrosuna kattı. Futbol sahalarından alışık olduğumuz bu maçın kazananı bakalım kim olacak.

Cumartesi gününün kapanışını Galakticos ve Beşiktaş yapıyor. Luana, Trix, xKenzuke, Emtest ve Tarky'li kadrosuyla Galakticos oldukça merak uyandırıyor. Beşiktaş ise beş Türk oyuncudan oluşan kadrosuyla sahnede yer alacak. 17:00'da başlayacak olan maç oldukça heyecanlı geçecek gibi gözüküyor.

 

1. HAFTA 2. GÜN

İkinci günün ilk karşılaşmasında 5Ronin ve Dark Passage karşı karşıya geliyor. Dark Passage taraftarları yıllar sonra bir şampiyonluk görmek istiyor. Bu iddialı kadro şampiyonluğa oynayabilir ancak 5Ronin gibi takımları geçmeleri gerekiyor.

Pazar gününün ikinci maçında sahneye IWC ve RYL çıkıyor. Şampiyonluk adayı bu iki takımın mücadelesi şüphesiz haftanın en heyecanlı maçları arasında alıyor.

16:00'da ise Galakticos vs 1907 Fenerbahçe karşılaşmasını seyrediyor olacağız. Bir yanda VFŞL'nin en sempatik takımlarından Galakticos, diğer yanda VFŞL'nin devlerinden 1907 Fenerbahçe. Bu heyecanlı maç 16:00'da Riot Games Turkish Twitch ve Youtube kanallarında canlı olarak yayınlanacak.

Haftanın son maçında ise Madly, Elramir, Kruimel, Rhioni ve Algos kadrosuyla Team Aurora ve SuperMassive karşı karşıya geliyor. Armut, Stomaged, Bolulu, Zeitnot ve Dumbledoge'lu kadrosuyla SuperMassive şüphesiz şampiyonluğun en büyük adaylarından. 

İlk hafta oldukça heyecanlı bir şekilde geçecek gibi gözüküyor. Bu heyecanlı maçları kaçırmamak için Riot Games Turkish Twitch ve Youtube kanallarını takip etmeyi unutmayın.