Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SumaiL, OG’ye transfer oldu

SumaiL, OG’ye transfer oldu

N0tail, efsanevi oyuncu Syed “SumaiL” Hassan’ın OG’nin Dota 2 kadrosuna katıldığını duyurdu.

The International 2019 belgeseli True Sight’ın prömiyerinde gösterilen videoda Dota 2 tarihinde TI kazanan her takımın oyuncularının hikayelerine yer verildi. Tahmin edildiği üzere SumaiL gösterilen son oyuncuydu. Sürpriz ise SumaiL’in Evil Geniuses forması yerine OG forması giymesiydi.

Johan “N0tail” Sundstein confirmed today that Syed “SumaiL” Hassan will be added to OG’s Dota 2 roster.

Yıldız oyuncu bir süredir EG’nin aktif olmayan kadrosunda yer alıyordu. Organizasyon TI9 sonrası kadroda değişiklikler yapmaya karar vermiş ve SumaiL’i de yedeğe çekmişti. Neredeyse beş sezonu Kuzey Amerikalı organizasyonda geçiren oyuncu, takımın TI5 galibiyetinde büyük bir rol oynamıştı.

Kadrosunda yeni üç oyuncu bulunan OG’nin TI şampiyonluğunu tekrar alması ihtimali oldukça yüksek gözüküyor. SumaiL’in hali hazırdaki kadroya harika bir şekilde uyum sağlayacağı da ortak kanı olarak öne çıkıyor.

Carry rolüne geçen SumaiL, Quincy Crew’da bu pozisyonda oynamıştı. Bir açıklama yapan yıldız oyuncu şu ifadeleri kullandı:

“Uzun zamandır sahnede olmam Dota’yı ne kadar çok sevdiğimi hatırlatıyor bana. Kendimi geliştirmek istiyorum, özellikle Ceb ve N0tail’den öğreneceğim çok şey olduğuna inanıyorum. Hayatımda hiç olmadığım kadar heyecanlıyım.”