Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2020 Kış Mevsimi başlarken: Beşiktaş Esports

VFŞL 2020 Kış Mevsimi başlarken: Beşiktaş Esports

2015 yılında, dünyada ilk kez bir spor kulübü tarafından kurulan espor takımı olan Beşiktaş Espor takımı, kuruldukları ilk yıl Kış Mevsimi Şampiyonu ve IWCI şampiyonu oldu.

2019 yılına çok yüksek bir beklentiyle giren Beşiktaş, kurduğu kadroyla çoğu insanın favorisi haline gelmişti. Gillius, Nagne gibi büyük isimleri kadrosuna dahil eden Beşiktaş, yine şampiyonluğu hedefleyerek sezona giriş yaptı. Kadroda oluşan problemler, takım içi uyuşmazlıklar derken takımda ayrılıklar yaşandı. Gillius takımdan ayrıldı ve yerine SeongHwan geldi. Orman ve Orta Koridorda Koreli uyumu yakalamayı planlayan Beşiktaş’ta hesaplar yine çarşıya uymadı. Takım tam toparlanıyor derken yine sorunlar oluştu ve takım normal sezonu 8 galibiyet 10 mağlubiyetle bitirerek playoff potasının dışında kaldı.

Bunun üzerine, Yaz Mevsimi’ne girerken kadrosunda yapılanmaya gitti. Mayhem, Smoke, Kireas, Robin, Koearn kid, HolyPhoenix ve Antrax’tan oluşan geniş bir kadro kuruldu. Takım yine çalkantılı başladı ancak geniş kadro sebebiyle sürekli değişimli oyuncular oynadı ve bu da ilginç bir şekilde takıma olumu yansıdı. Beşiktaş, Yaz Mevsimi’nde 10 galibiyet 8 mağlubiyet alarak playoff’lara yükseldi. Çeyrek finalde Team Aurora ile eşleşen Beşiktaş, oldukça çekişmeli geçen seride rakibe 3-2 mağlup oldu ve çeyrek finalde sezonu kapattı.

2020 yılı içinse yeni bir kadro kuran Beşiktaş Espor sezona hazır gibi.

Taner ‘Rare’ Levendoğlu

Profesyonel kariyerine 2014 yılında NumberOne Esports ile başlayan Rare, daha sonra Dark Passage White takımına transfer oldu. Kariyerinin sıçrama noktası burada gerçekleşti ve Crew e-Sports Club’a transfer oldu. Crew takımında 1 sezon geçiren Rare’ın sıradaki durağı Galakticos oldu ve burada takımıyla sürpriz işlere imza attı. Rare sonrasında sırasıyla Beşiktaş Esports, Buggle Gang 19 ve Emissary Esports takımlarının formalarını giydi. Son olarak ise bu transfer döneminde Beşiktaş’a transfer oldu.

 

Tunahan ‘Kireas’ Kevioğlu

Beşiktaş’ın genç ormancısı Tunahan ”Kireas” Kevioğlu, kariyerine Beşiktaş Akademi’de başladı. Gilius, SeongHwan gibi yıldız isimlerinden arasında parladı ve as takıma yükseldi. Deneyimli oyuncular, Kairos ve Anthrax’tan sonra 9,0 ile en yüksek assist oranına sahip. Kireas aynı zamanda, 2019 yılının en iyi WR oranına sahip olan Robin’i, 3,42 KDA oranıyla %27’lik bir farkla çoktan geride bırakmış durumda. Beşiktaş’ta geçtiğimiz sezondan kalan tek oyuncu oldu ve genç ormancı şu anda takımın kaptanı konumunda. 2019 sonunda değişen Beşiktaş’ta kalan tek oyuncu oldu ve genç ormancı şu anda takımın kaptanı konumunda.

 

Onurcan ‘stillnumb’ Başkurt

2019 sezonuda Joker nickiyle oynayan stillnumb, 2018 yılında IWC’de başlayan kariyerinin büyük bir dönemini forma şansı bekleyerek geçirdi. Geçen sene toplam 22 maçta oynayan ve %31,82 kazanma oranı olan stillnumb, %25,51 oran ile takımı içinde rakipleri en fazla öldüren ikinci isim oldu. Ayrıca 8,35 ile geçen sene takımının en iyi CSPM istatistiğine sahip. IWC takımında gerekli tüm sorumlulukları üstüne alan stillnumb, Ad Carry ve Mid olarak iki pozisyonda da oynadı. stillnumb, takımıyla birlikte 2019 Akademi Ligi Yaz Mevsimi’nde final oynadı fakat Fenerbahçe Akademi’ye mağlup oldular.

 

Şaban ‘Husky Rider’ Köseoğlu

Husky Rider, kariyerine 2019 yılında Galakticos takımı ile başladı. Takımın nişancısı Ruvelius’un ceza alması sebebiyle kadroda kendine yer bulan Husky Rider, burada gösterdiği performansla Galatasaray’a transfer oldu. Husky Rider Galatasaray’da oynadığı dönemde Madness’ın biraz gerisinde kalmış ancak daha sonra kadroya girmişti. Kill, GPM, Gold Share, istatistikleri ile Madness’in hemen gerisinde kaldı fakat geçen seneki takımının %68,96 ile en iyi KPAR ve %33,88 ile Kill Share oranına sahip. Takımıyla birlikte 2019 Yaz Mevsimi yarı finalinde oynadı ve SuperMassive’e 3-0 mağlup oldu.

 

Cenk ‘EliWood’ Parlak

Tıpkı stillnumb gibi kariyerine IWC’de başladı. Toplam 13 maçta yer aldı ve dört galibiyet aldı. Maalesef eski takımında 0,54 Kill, 1,66 KDA, 7.800 Gold rakamları ile takımının en düşük istatistiklerine sahip. Bakalım bu sezon Beşiktaş’ta neler yapacak?