Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL ’20 Kış Mevsimi’nde ilk hafta neler oldu?

VFŞL ’20 Kış Mevsimi’nde ilk hafta neler oldu?

Çok özlemiştik ve sonunda kavuştuk! VFŞL 2020 Kış Mevsimi'nde birinci haftası geride kaldı. 

İki gün boyunca Riot Espor Sahnesi'nde ilk hafta heyecanı yaşandı. Öğrendiğimize göre iki gün boyunca tüm biletlerin satıldığı ve tarafların tüm koltukları doldurduğu ilk günlerde heyecan dinmedi!

 

1.HAFTA 1.GÜN

RYL 0-1 SUP

Haftanın ve mevsimin açılış maçında RYL ve SUP karşı karşıya geldi. Yani sezon '19 TBF'nin bıraktığı aynı yerden heyecanla başladı diyebiliriz. Karşılaşma oldukça hızlı başladı, üçüncü dakikada yaşanan savaşın ardından Papara SuperMassive iki skor aldı. Oyunda art arda aksiyonlar yaşandı ve bu aksiyonların genelinden Papara SuperMassive üstün çıktı. 27 dakika süren karşılaşmada 23 skor çıktı ve kazanan Papara SuperMassive oldu. 5/0/11'lik KDA değeriyle Bolulu karşılaşmanın en değerli oyuncusu seçildi.

DP 1-0 IW

Günün ikinci maçında DP ve IW takımları sahneye çıktı. Yılların eskitemediği bu maçın kazananı 26 dakikanın sonucunda Dark Passage oldu. Karşılaşmanın ilk iki ejderhası karşılıklı alınmış olsa da ilk kan dakika 17'de Dark Passage takımına gitti. Maçın 21.dakikasına gelindiğinde bir takım savaşı çıktı. Herkes bu savaşı Dark Passage kazandı sansa da IW Kaori müthiş oyunuyla savaşın rengini değiştirdi. Yaşanan savaşın ardından Kaori, orta koridorda yanlış pozisyonda kaldı ve skoru verdi. Dark Passage bu skorun ardından direkt olarak barona yöneldi. Baronu alan Dark Passage, kazandığı momentumla birlikte karşılaşmayı kapattı.

FB 1-0 5R

Belkide en çok merak edilen takımlardan birisi olan 1907 Fenerbahçe üçüncü maçta sahneye çıktı. 5Ronin ve 1907 Fenerbahçe'nin karşı karşıya geldiği bu maçı 1907 Fenerbahçe kazandı. Dört tane ejder alan 1907 Fenerbahçe, 32 dakikada 26 skor alarak karşılaşmayı kazandı. Maçın en değerli oyuncusu 1907 Fenerbahçe'nin yeni yıldızı HiRit oldu.

GAL 1-0 BJK

Birinci günün son maçında Galakticos ve Beşiktaş karşı karşıya geldi. Beşiktaş'ın Maokai destek, Hecarim üst koridor tercihleri seçim yasaklama ekranına damga vurdu, ancak Galakticos galibiyetinin önüne geçemedi. Karşılaşma 23.dakikaya kadar oldukça dengeli gitti. Sonrasında yaşanan takım savaşında xKenzuke muazzam performans sergiledi ve savaşı kazandırdı. Kazandıkları takım savaşının ardından Galakticos, baronu alarak gücüne güç kattı ve kazanmayı bildi.

1.HAFTA 2.GÜN

5R 0-1 DP
IW 0-1 RYL
GAL 0-1 FB
AUR 1-0 SUP

Günün açılışını 5Ronin ve Dark Passage takımları yaptı. İki genç ve potansiyelli takımların savaşında kazanan Dark Passage oldu. Yaşanan savaşların ardından DP Juuzou'nun oynadığı Mordekaiser aşırı güçlendi. Juuzou, Black ve Absolute'un yıldızlaştığı karşılaşmanın en değerli oyuncusu 5/1/7'lik KDA performansıyla Black oldu.

Saat 15:00'ı bulduğunda sahneye IW ve RYL çıktı. İlk günü iki takım da mağlubiyetle kapatmıştı. IW oyunda çıkan ilk iki ejderi hanesine ekledi. Oyunun ilk başlarında makro oyunda öne çıkan IW, performansını devam ettiremedi ve geri kalan üç ejderi de rakibine kaptırdı. Takım savaşlarında HolyPhoenix ve Japone inanılmaz performans sergiledi ve galibiyeti getirdi.

İkinci günün dördüncü karşılaşmasında Galakticos ve 1907 Fenerbahçe karşılaştı. Karşılaşma hızlı başladı, iki takımın ormancısı karşı karşıya geldi. Burada kazanan 1907 Fenerbahçe oldu. Karşılaşmada Qiyana oynayan Mojito, erken oyunda elde ettiği avantajı çok iyi kullandı ve karşılaşmayı domine etti. Mojito'nun iyi oyunuyla kazanan 1907 Fenerbahçe oldu.

Haftanın son maçı Aurora ve Papara SuperMassive arasında oynandı. İlk günde maçı olmayan Aurora, herkesin favori olarak gördüğü Papara SuperMassive'i vadiden sildi süpürdü. Oyunun erken dakikalarında yaşanan savaşın ardından Aurora çok güçlendi. Rhioni ve Madly karşılaşmada harika performans sergiledi. Şahane Mordekaiser performansı sergileyen Madly, karşılaşmanın en değerli oyuncusu oldu. 27 dakika süren karşılaşmanın kazananı Aurora oldu.

Karşılaşmaların tam halini ve özetini Lolespor Youtube kanalından izleyebilirsiniz.