Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri CoreJJ, Team Liquid ile olan sözleşmesini uzattı

CoreJJ, Team Liquid ile olan sözleşmesini uzattı

LCS'in son şampiyonu Team Liquid, yıldız destek oyuncusu CoreJJ ile olan sözleşmesini 2022 yılına kadar uzattı. 2020 yılının sonuna kadar olan sözleşmesini güncelleyen Team Liquid, henüz bu güncellemeyi duyurmasa da League of Legends izleyicileri takımın kontrat veritabanındaki bilgilerine bakarak bu değişikliği duyurdu. 

LCS performansını 2018 yılından itibaren arttıran ve o yılı domine eden TL, Worlds'e rahatlıkla gitmiş fakat ne yazık ki gruplardan çıkamamıştı. 2019 yılına hem orta koridor hem de destek rollerinde önemli değişikliklerle giren ekip hem Jensen'i hem de CoreJJ'i takıma dahil etmişti. Bu iki transferin asıl amacı hali hazırda LCS'i domine eden Liquid'in bu başarıyı uluslar arası sahneye taşımak istemesiydi. 

Ne var ki takım önemli yükseltmeler yapmasına rağmen lokaldeki başarısını Worlds'e yansıtamadı. 2019'da da gruplardan çıkmayı başaramayan takım, MSI'da final oynayarak beklentileri yükseltmişti. 

Kuzey Amerika'nın destek rolünde oldukça iyi yetenekler geliştirdiğinden bahsetmek gerekiyor. Şu an EG'de oynayan Zeyzal ve C9'da oynayan Vulcan bu örnekler arasında yer alıyor. Bununla birlikte Worlds şampiyonluğu yaşayan CoreJJ'nin Team Liquid'e shotcalling konusunda önemli bir tecrübe kattığını söylemek gerekiyor. 

CoreJJ'nin 29 yaşına kadar Güney Kore'ye dönüp askerlik görevini tamamlaması gerekiyor. Oyuncunun 2022 yılına kadar TL ile anlaşması, sonrasında emekliye ayrılacağı dedikodularını da güçlendirdi.