Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri G2 Caps neden nişancı rolüne geçtiğini açıkladı

G2 Caps neden nişancı rolüne geçtiğini açıkladı

G2'nin dünyanın en iyi takımlarından birisi olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Mükemmel bir 2019 yılı geçiren ekip, MSI'ı kazanmış ve Worlds 2019'da Final oynama başarısını göstermişti. Takımın bu yükselişinin altında Caps'in orta koridora transfer olması ve yıldız oyuncu Perkz'ün nişancı rolüne geçmesinin büyük bir önemi vardı. 

2020 yılı ise G2 hayranları için akıllarda soru işaretleri yaratan bir haberle başlamıştı. Sezon arası dönemde Caps ve Perkz'ün rol değişeceği, Caps'in nişancı rolüne geçerken Perkz'ün orta koridora geri döneceği konuşuluyordu. Herkes bu haberin trol olduğuna inansa da takımın kurucusu Ocelote haberleri doğrulamıştı. 
Perkz'ün şu ana kadar orta koridorda, Caps'in ise nişancı rolünde harikalar yarattığını da belirtelim. Özellikle Caps, %100 skor katkısı ile oynarken Perkz'ün LeBlanc gibi şampiyonlarla takımını sırtladığına LEC'nin ilk iki haftasında şahit olduk. 

Yaptığı yayında rol değişikliği hakkında konuşan Caps, Perkz'ün nişancı rolünde git gide mutsuzlaştığını, orta koridorun daha eğlenceli bir rol olduğunu ve Perkz'ün kendisini daha mutlu hissetmesi için değişikliği gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Aslında bu açıklama iki oyuncu arasındaki arkadaşlığın ne kadar güçlü olduğunu gösterirken bir yandan da takımın genel olarak mutluluğu önde tuttuğunu ve başarıya bir nevi böyle de ulaştığını bizlere gösteriyor. Hali hazırda çok yakın arkadaş olan G2 ekibinin aldığı bu kararın şu ana kadar hatasız işlemesi ise şaşırtıcı değil. 

LEC'de oynadığı iki haftada dört galibiyet alan G2, ligin zirvesinde bulunuyor.