Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 5 Ronin’den Alt Koridor’a takviye

5 Ronin’den Alt Koridor’a takviye

Ligin yeni yüzlerinden olan 5 Ronin tecrübeli nişancı Mustafa Berk ''Ruvelius'' Baraklı'yı transfer derek alt koridora önemli bir takviye yaptı.

5 Ronin'den biraz bahsetmek gerekirse geçtiğimiz mevsimlerde Bursaspor Esports olarak mücadele eden ekip isim değiştirerek 5 Ronin olmuştu. Ligimizde 5 Ronin adıyla ilk kez bu mevsim mücadele vermeye başlayan takımın yapı taşı genç ve potansiyelli oyunculardan oluşuyor. Aralarında en tecrübeli isim olan Mayhem'in de yetenekli,takımdaki diğer oyunculara kıyasla daha tecrübeli ve hala başarıya aç olması kadrodaki diğer genç oyunculara büyük avantaj ve motivasyon sağlıyordur.

Takım ilk haftayı iki mağlubiyetle kapatmassına rağmen 1907 Fenerbahçe Espor'a karşı erken oyunda verdiği güzel mücadele ve Dark Passage'a kolay kolay teslim olmamasıyla taraftarların beğenisini kazandı ve diğer rakiplerine kolay lokma olmadıklarını gösterdi. Lakin takımda diğer oyunculara göre biraz daha fazla tepki toplayan Boncuk belki heyecandan belki de uyum sağlayamadığından ilk hafta çok güzel bir performans sergileyemedi. Normalde Alt Koridor'un Drogo ve Invoker ikilisine emanet edileceği sanılırken 5 Ronin sebebi bilinmeyen bir değişiklik sonucu Vadi'ye Boncuk ile indi.

Yönetim de alt koridordaki sıkıntıları görmüş olacak ki Ruvelius gibi genç yaşına rağmen tecrübeli bir nişancıyı kadrosuna kattı. Biraz da Ruvelius'tan bahsedecek olursak 20 yaşındaki yetenekli nişancı daha önce OHM,Beşiktaş Esports,Team Aurora,Dark Passage ve Galakticos gibi birçok takımda forma giydi. İmza şampiyonlarından biri olan Kalista ile lige bir aralar damgasını vuran oyuncu geçtiğimiz mevsim 6 aylık banından ötürü maalesef çok az oynayabilmişti. Bakalım bu sene sağlam bir geri dönüş yapıp 5 Ronin'i üst sıralara taşıyabilecek mi?