Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 9.hafta 2. gün karşılaşmaları tamamlandı

VFŞL 9.hafta 2. gün karşılaşmaları tamamlandı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde, play-off aşamasından önceki son haftanın ikinci gün maçları tamamlandı. Açılış maçında, çekişmeli geçen dakikalardan sonra Royal Youth bir anda önde geçerek oyunu aldı. Beşiktaş’a karşı mücadele eden FB, zirvedeki yerini korumayı başararak BJK’yi geride bıraktı. Bursapor çabalasa da Dark Passage’a karşı üstünlük kuramadı. Maçta üstünlük kuran GS ise bir anda oyunu lehine çeviren SUP’a mağlup oldu. Günün ve ligin play-off öncesi son maçında Galakticos, Aurora’ya mağlup oldu ve Aurora 4. sırada kapanışı yaptı.

Royal Youth – HWA

Oldukça çekişmeli geçen maçta ilk kanı alan HWA, başlarken olduğu gibi üstünlük kurarak sürdürdüğü maçın 10. dakikasında ilk ejderi de aldı. Etkili performanslarına ejderin ardından Baron’u da ekleyen takım, dakika 30 olduğunda Nexus’a ilerleyerek maçı bitirme hamlelerine başladı ancak Royal Youth bu alanda, takım mücadelesiyle etkili bir defans performansı sergiledi ve adeta maçın gidişatını değiştirdi. Geriden gelip bir anda oyunu lehine çeviren Royal Youth, Baron’u almasının ardından Nexus mücadelesini kazandı ve oyunu 45. dakikada galibiyetle bitirerek son dakika sürprizini yaptı.

Beşiktaş – 1907 Fenerbahçe

Her anı çekişmeli geçen maçta ilk kan öncesinde, BJK alev ejderini almaya yöneldi. Ardından Vadi’nin Alameti’ni almaya hazırlanan FB, ilk kanı hemen öncesinde aldı ancak çok geçmeden BJK ikinci ejderi çoktan öldürmüştü. Oyunculardan daha çok ejderler ve alamet hedefli ilerleyen erken maç, yerini çekişmeli takım mücadelelerine bıraktı. Baron’a yönelen iki takım arasındaki mücadeleyi kazanan FB, Baron’u alıp güçlendirme ile birlikte oyunu lehine çevirdi. İkinci Baron’u almalarıyla altın farkını 10.000’e çıkaran FB, 32. dakikada galibiyete ulaştı ve zirvedeki yerini korumayı başardı.

Bursaspor Espor – Dark Passage

Play-off yoluna veda etmiş olsa da oldukça hırslı başladığı maçta, Bursaspor ilk kanı döken takım oldu. Her dakikada elinden geleni yapmaya çalışsa da Bursaspor’un geride kaldığı anlarda, DP iki ejderi de üst üste aldı ve ardından gelen Baron güçlendirmesiyle rakip kulelere yöneldi. Dakika 30 olduğunda hem skor üstünlüğü hem de 10.000 altın farkına sahip olan DP, Nexus’u alarak 8. galibiyetine ulaşmayı başardı.

SuperMassive – Galatasaray

Heyecanlı ve her anı çekişmeli geçen maçta ilk kanı alan Galatasaray oldu. Dakika 12 olduğunda, erken oyundaki üstünlüğünü SUP’a teslim eden takım kendini toparlamak istedi ve üst üste 3 ejderi de alan SUP’a oyunu bırakmadı.  Kendini toparlamasının ardından Baron’u alan GS, güçlendirmenin de etkisiyle Nexus’a yönelip oyunu bitirmedi istedi ancak buna izin vermeyen SUP, aynı Nexus savunmasını ikinci kez yaptığında oyunda büyük bir üstünlük kurup ani bir atakla Nexus’u aldı ve oyunu 40. dakikada galibiyetle bitirdi. Fenerbahçe ile averaj farkı sebebiyle yer aldığı 2. sırayı korumaya devam eden SUP, play-off aşamasında yer alacak.

Doğuş Üniversitesi Aurora – Galakticos

İlk kanı alan takım Galakticos’da Soren, tek başına hem ilk ejderi hem de Vadi’nin Alameti’ni aldı ancak erken oyunda üstünlük Aurora’daydı. Üstünlüğü elden bırakmayan takım, Baron’u ve hemen ardından ejderi alarak 28. dakikada orta koridor mücadelesini 15-6 skorla kazandı ve Nexus’u alarak galip gelmeyi başardı. Böylece günün play-off öncesi son maç ile 4. sıradaki yerini garantiledi.

Play-off aşamasını garantileyen takımlar ise 1907 Fenerbahçe, SuperMasive,Royal Youth, Aurora ve Galatasaray oldu. Beşiktaş ve Dark Passage’ın yarın yapacakları maç sonucu 6. play-off takımı da netleşecek. Güncel sıralama ise şu şekilde:

 

VFŞL 9. hafta 2. gün röportajına buradan ulaşabilirsiniz