Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 9. haftada 1. gün karşılaşmaları tamamlandı

VFŞL 9. haftada 1. gün karşılaşmaları tamamlandı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde, play-off aşamasından önceki son haftanın ilk gün maçları tamamlandı. Oldukça çekişmeli geçen açılış maçının galibi Aurora oldu. Bursaspor lig sıralamasında yerini değiştiremedi. SUP, HWA’yı elerken, Galakticos da FB karşısında elenen takım oldu. Günün en önemli detayı ise akademi kadrosuyla katılan Beşiktaş’ın aldığı galibiyet oldu. İlk günün sonuçları ise şu şekilde:

Dark Passage – Doğuş Üniversitesi Aurora

Günün açılış maçında, her iki takım da maçın öneminin bilinciyle riske girmeden mücadelesini sürdürdü. Ancak 10. dakikaya gelindiğinde Aurora tarafından gelen baskıcı hamleler ile bir anda üstünlük kuruldu ve ilk kan döküldü. Ardından alınan alev ejderi, oyunu Aurora’nın lehine çevirdi. Dark Passage, Crystal’ın ilk kuleyi yok etmesiyle oyundaki varlığını gösterse de aynı sırada kaybettikleri alt koridor kulesi, oyun üstünlüğünü tekrar Aurora’ya verdi. Trix, iyi başladığı oyunda güçlü performansını sürdürerek DP’ye zor anlar yaşattı ve altın farkını 5,500’e taşıdı. Ejderi almak için hamle yapan DP, deyim yerindeyse AURORA tarafından alana sıkıştırıldı, böylece üstünlük kurmak isterken geri planda kalan takım oldu. Baskıyı artıran AURORA, iki kule inhibitörünü yok edip Nexus’u aldı ve 24. dakikada oyunun galibi oldu. İlk haftalarda istediği çıkışı yakalayamayan takım, ligin kalanında kendilerini öne çıkararak bir sonraki aşamayı garantiledi.

Galatasaray Espor – Bursaspor Espor

Ligde beklediği etkiye bir türlü ulaşamayan Bursaspor ile mücadelesinde, erken oyunda öne geçen Galatasaray ilk kanı döken takım oldu. İlk ejderi almalarının ardından 14. dakika itibariyle kulelerde güçlü bir performans sergilediler. Ardından ikinci ejderi almayı başaran Galatasaray, Bursaspor’un Baron’a yönelmesini fırsat bildi ve önce alana sıkıştırıp rakiplerini öldürdü sonra da Baron’u aldı. Baron güçlendirmesinin de etkisiyle daha etkili hamleler yapan GS, üçüncü ejderi katledip altın farkını 10,000’e çıkardı. Baron güçlendirmesinin bitmesiyle, yapmaya çalıştıkları kuşatmada başarısız olan GS, ikinci Baron’u alarak yeniden kurdukları üstünlükle 30. dakikada 14-3 skorla galip oldu. Maçın en iyi oyuncusu ise MGX seçildi.

HWA – Bahçeşehir SuperMassive

Erken oyunda daha çok bireysel mücadelelerin görüldüğü maçta ilk kan SuperMassive tarafından döküldü. Bir süre sakin devam etse de ilk ejderi alan SUP, oyunda baskı kurmaya başladı ve bu baskıyı Vadi’nin Alameti’ni alarak devam ettirdiler. Ancak HWA cevabını geciktirmeyerek ejderi katletti. Ardından Baron’a yönelen takım, Baron önünde SUP ile girdiği mücadelede başarılı olamadı ve Baron’u SUP takımına kaptırdı. Bu mücadelede en etkili isim üçte üç yapan Frozen oldu. Baron güçlendirmesine de sahip olan SUP hem kuleleri hem de Nexus’u alarak 30. dakikada oyunu 17-9 skorla kazanmayı bildi. Ayrıca bu maç, FabFabuluos için 300. VFŞL maçı olarak önemini ikiye katlamış durumdaydı, maçın en değerli oyuncusu ise Zeitnot oldu.

1907 Fenerbahçe – Galakticos

Ligde istediği etkiyi yaratamayan Galakticos, FB ile mücadelesinde etkili bir performans sergilemek istedi. Erken maçta bu çabayı sarf etmiş olsa da ilk kanı döken taraf FB oldu. Ancak GAL çok geçmeden ejderi aldı ve karşılıklı mücadelelerde performansını yüksek tutmaya çalıştı. Vadi’nin Alameti’ni çağıran FB, hem kulelerde hem de karşılıklı mücadelelerde oldukça etkili olarak GAL’ın istediğini vermedi. Üst üste 2 ejderi katleden FB, güzel bir takım savaşı ile 24. dakikada Nexus’u alarak maçı 11-3 skorla kazandı. SUP ile aynı puana sahip olan FB, SUP’a karşı kazandığı iki maç sayesinde averaj ile ilk sırada yer alıyor.

Royal Youth – Beşiktaş

Hızlı ve çekişmeli anların yaşandığı maçta, ilk kanı döken taraf Royal Youth olsa da aynı anda Beşiktaş cevap verdi ve skor eşitlendi. Henüz 10 dakika olmadan ilk ejderi alan Royal Youth, takım mücadelelerinde etkili performanslar sergiledi. Akademi takımıyla maça çıkan Beşiktaş oyunda üstünlük kurmuş olsa da RY bunun gerisinde kalmadı. Oyunun ortalarında Beşiktaş’ın etkili hamlelerine karşı Royal Youth da baskın hamleler sergiledi ancak Baron’u alan Beşiktaş, kulelere yönelerek oyundaki üstünlüğünü ileri taşıdı. 38. dakikada 21-12 skorla galip gelen Beşiktaş’ın en iyi oyuncusu ise Mayhem oldu.

İlk gün karşılaşmalarının ardından puan durumu ise şu şekilde:

VFŞL 9. hafta 1. gün röportajlarına ulaşmak için tıkla.