Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Elveda Neeko..

Elveda Neeko..

Elveda Neeko..

Son zamanların tartışmasız en Hype şampiyonu Neeko, tüm koridorlarda oynanmaya başlanmıştı. Hem AD hem de AP eşya dizilimi yapılanbilen Neeko, ayrıca saldırı hızı eşyaları ile her koridoru karşı rakibine dar etmeye başlamıştı. Profesyonel arenalarda da seçilmesi ve Saldırı Hızı eşya dizilimiyle koridorunu dümdüz etmesi yüzünden tüm oyuncular arasında oynanmaya başlandı. İlk olarak ligimizde Ruin ‘in denediği AD Neeko, artık neredeyse her oyunda karşımıza çıkmaktaydı. Fakat Riot bu gidişata bir dur dedi ve mikro yama yaparak Neeko ‘nun ad eşya dizilimini engelledi. Artık Saldırı Hızı açısından çok geride kalan Neeko, ayrıca pasifinden aldığı fazladan basic hasarı da eskisi kadar fazla vurmuyor.

Riot Meddler Twitter üzerinden yaptığı açıklamada gelecek olan mikropatch ‘de;

 Atak hızı, seviye başına yüzde 3,5'ten yüzde 1,5'e düşürülecek. Saldırı hasarı, seviye başına %3 ‘den %2 ye değişiyor. Bu arada, W yeteneğindeki en büyük hasarı 50'den 170'e, 50'den 130'a düşürülüyor.

Yani artık üzerinde adeta bitkinlik olan Neeko ile oynayacağız ya da oynamayacağız.. Son haftalarda alınan verilere göre tarihin en yüksek kazanma oranı olan şampiyonlar listesine giren Neeko, Alt koridorda da aynı rekoru kırdı. Ayrıca banlanmadığı sürece en çok seçilen şampiyon oldu. Yapılacak dengeleme ise oyuncuları ikiye böldü, bazıları Neeko ‘nun bu dengelemeyi hak etmediğini savunurken diğer kesim ise Riot ‘un yine bir dengeleme hatası yaptığını söyledi. Bakalım yeni gelecek yama sonrası Neeko oyuncuları oynamaya devam edecek mi?