Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 7.Hafta maçları sonuçlandı!

VFŞL 7.Hafta maçları sonuçlandı!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 7.Hafta maçları da beklendiği sonuçlarla tamamlandı. Zirve hala iki kişilik ve Mevsim Finallerine katılmak için orta sıralarda cadı kazanı kaynıyor.

Zirvenin ilk ismi 1907 Fenerbahçe bu hafta Doğuş Üni Aurora ve Bursaspor karşısında aldığı iki galibiyetle, galibiyet serisini 10 maça çıkardı ve son iki haftaya ipleri kendi elinde tutan lider takım olarak girdi. Kirei, ilk gün Doğuş Üni Aurora karşısında oynadığı 10/0/11’lik Nocturne performansı ve Bursaspor karşısında oynadığı 6/1/9’luk Taliyah ile maçlarda öne çıkan isim oldu. Bursaspor karşısında galip gelmesine rağmen bazı takım savaşlarında kötü oynayan 1907 Fenerbahçe için temiz bir galibiyet aldı diyemeyiz. Yine de geri kalan 4 maçta 4 galibiyet alması durumunda Bahçeşehir Supermassive ile aynı galibiyet sayısına sahip olmasına rağmen ikili averaj ile lider bitirecek.

Bahçeşehir Supermassive ise bu hafta geçtiğimiz haftalardan değişik bir oyun tarzıyla vadiye indi. Beklenen dominant performansı gösteremeyen ve 1907 Fenerbahçe’ye mağlup olan Bahçeşehir Supermassive bu hafta sahneye koç rolünde Vical ile çıktı. Hali hazırda ilk haftadan beri takımda olmasına rağmen seçim yasaklama esnasında sahnede Pades yer alıyordu. Agresif ve baskın oynayan Bahçeşehir Supermassive ilk gün Galakticos’a karşı sadece 22 dakikada 17-4’lük skorla galip geldi. İkinci gün Doğuş Üni Aurora karşısında ise 21:36’lık kısa bir sürede 20-2’lik skorla vadiden galip ayrıldı. Bahçeşehir Supermassive geri kalan dört maçını kazansa bile ligi lider bitirmek için 1907 Fenerbahçe’nin mağlubiyet almasını bekleyecek.

Orta sıraları ilgilendiren önemli maçlarda ise Beşiktaş bu haftanın kazançlı ismi oldu. Önce Dark Passage daha sonra ise Galakticos karşısında galip gelerek haftayı 2-0 kapatan Beşiktaş toplam galibiyet sayısını 7’ye çıkardı ve 5.sırayı Dark Passage ile paylaşıyor. 4.sırada bulunan Galatasaray ise HWA karşısında galip gelmesine rağmen Royal Youth karşısında önde olduğu maçı bitiremediği için haftayı 1-1 tamamladı. Galatasaray 4.sıradaki yerini korumasına rağmen arkasındaki iki takım Dark Passage ve Beşiktaş ile arasında sadece bir galibiyet farkı bulunuyor. Bu 3 takım Mevsim Finallerine katılmak için önümüzdeki iki hafta boyunca birbirlerinin kuyusunu kazacaklar. Bu üç takımın ardından gelen 7.sıradaki Doğuş Üni Aurora’nın ise bir üst sırada bulunan takımlardan sadece 1 galibiyet farkı bulunuyor. Bu haftayı 0-2 kapatmasına rağmen fikstür şansıyla alacağı seri galibiyetler Doğuş Üni Aurora’yı ilk 6’ya taşıyabilir.

Alt sıraların kesinleşmiş takımları Bursaspor ve Galakticos arada bir umut gösterse de iyi performanslarına devam edemiyor. Bursaspor, Royal Youth ve 1907 Fenerbahçe gibi iki güçlü rakip karşısında mağlup olurken, 1907 Fenerbahçe karşısında oyun içinde yaptığı takım savaşları ile takdir topladı. Galakticos’ta ise tüm takım değişti. Cezası biten Ruvelius’un yanına 4 akademi oyuncusu koyan Galakticos’un rakipleri ise Bahçeşehir Supermassive ve Beşiktaş oldu. Beşiktaş karşısında kendileri için ligdeki en iyi performanslarından birini sergileyen Galakticos tecrübe farkıyla galibiyete ulaşamadı.

Haftanın en önemli ve son karşılaşmasında ise LoL Classico derbisi oynandı. Dark Passage ve HWA’nın karşılaşmasında Dark Passage kolay bir galibiyet aldı. 30 dakika süren karşılaşmada HWA takımı iki ejder dışında ne bir skor ne de bir kule alabildi. Maç 7-0 Dark Passage’ın lehine sonuçlandı.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 7.hafta bu şekilde sonuçlandı. Ayrıca Cumartesi ve Pazar günü Espor sahnesinde yaptığımız tüm röportajları aşağıdan izleyebilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere. İyi Flank’lemeler!