Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC 7.Hafta karşılaşmaları tamamlandı! Origen ve SK şaşırtmaya devam ediyor!

LEC 7.Hafta karşılaşmaları tamamlandı! Origen ve SK şaşırtmaya devam ediyor!

LEC’te 7.Hafta karşılaşmaları sonuçlandı. G2 en yakın rakibine üç galibiyet fark atarak lider konumda. Excel Esports, Rogue’u geçerek 9.sıraya yükseldi. Gelin hep beraber LEC 7.Hafta’da yaşananlara bir bakalım.

Origen çok önemli galibiyetler aldı. Origen 7.haftaya girerken 6-6’lık bir skor durumu vardı. Alt sıralardaki takımları yenebiliyorlardı ama G2 sürprizi dışında üst sıralardaki takımlara karşı şansları yaver gitmiyordu. Bu haftaki rakipleri de üst sıralardan Splyce ve Team Vitality idi ve onlara karşı da kaybetmişlerdi.
Ama bu hafta Origen durumu tersine çevirdi ve bu iki takıma karşı da galip gelmeyi başardı.

Splyce’a karşı oynadıkları maçta erken oyun safhasında çok da aktif değillerdi. Ama Origen oyun boyunca kendi istediklerini yapmada sorun yaşamadı. Kold iki Okyanus ve bir de Alev Ejderini erkenden ve hiçbir sorun yaşamadan takımına kazandırdı. İki takımın kazandığı altın 30.dakika da bile eşitti. Ama Spylce’dan maç boyunca bir tane bile proaktif oyun göremedik. Origen baronu da alırken hiçbir dirençle karşılaşmadı ve baronun üstüne Vizicsacsi ve Humanoid’den skorları almayı başardılar. Baron güçlendirmesi ile kolayca rakip üsse yürüyen Origen maçı 33.dakikada bitirmeyi başardı. Nexus patladığında skor tablosu 11-2 Origen lehineydi.

Origen haftanın ikinci maçında ikinci sırada bulunan Team Vitality ile karşılaştı. Vitality, orta koridor oyuncusu Jiizuke’nin hastalıktan dolayı olmadığı haftaya Saken ile çıktı. Vitality Jiizuke’nin yokluğunda bile Misfits karşısında galip gelmeyi başardı.

Origen – Vitality maçının ilk 15 dakikasında neredeyse hiçbir şey olmadı. Origen Dağ Ejderi alırken, Vitality karşılığında Vadi Alameti’ni ele geçirdi. Ama oyunda herhangi bir skor alınmamıştı ve minyon sayhısı da eşit gidiyordu. Ama bu eşitlik Patrik’in Draven’ının durmaksızın pasif yeteneğindeki ödülü arttırdığını anlamına geliyordu. Patrik bu ödülü 17:30’da ele geçirdi. Kold’un alt koridora gelmesiyle Tahm Kench’i yakaladılar. Attila, geri döndüğü için Jactroll tek başınaydı. Sıçrayla duvarın diğer tarafına kaçmasına rağmen Draven ultisine karşı koyamayan Tahm Kench skoru verdi. İlk kan ödülünün yanı sıra Draven pasifinden de binden fazla altın kazandı. Bu kadar büyük altın kazanımının ardından Patrik’in başına koyulan ödülün artması beklenirken aksine ödül 500’den 450 altına düştü. Yani profesyonel oyunlarda bile hala hiç kimse ödül sisteminin nasıl çalıştığını çözebilmiş bir durumda değil.

İlk büyük takım savaşı 30.dakikada çıktı. Vitality, Origen’ı baron çukurundan geri itti ama bu sırada Vitality oyuncuları yanyana durmaya başladılar. Alphari’nin Vladimir’i bu fırsatı kaçırmadı ve Vitality’nin arkasına ışınlan atarak dört kişiye birden ulti tutturdu. Origen, Cabochard ve Saken’i öldürerek Baron’a başladı. İki Dağ Ejderi ile Origen, Baron’u eritti. Baron güçlendirmesi ile birlikte çıktığı gibi Alev Ejderini de katleden Origen, kartopunu devam ettirdi.

Vitality, 4 kişilik Origen’a karşı savaş başlatmak istedi. Jactroll, Tahm Kench ultisi ile savaşı başlattı ama neredeyse anında öldü. Yine de Vitality Alphari skorunu almayı başardı. 5v4 takım savaşı iki takımdan da 2 oyuncunun ölmesiyle sonuçlandı. Tüm bunlar olurken Kold, Rek’Sai ile alt koridor inhibitörünü yıktı.

Kold’un da katılmasıyla birlikte Origen sayı üstünlüğünü yine ele geçirdi. İki Dağ Ejderi’nin de etkisiyle Vitality’nin kalan kuleleri kağıt gibi eridi ve maç 34:30’da 6-3 skorla Origen lehine sonuçlandı. Bu galibiyetler Origen’ın Mevsim Finallerine katılma umutlarını tekrar yeşertti.

G2’nun Avrupa’nın en üst düzey takımı olduğunu söyleyebiliriz. Hatta Dünya’daki en iyi takımlar arasına da girerler. SK Gaming ise LEC’te orta ile alt sıralarda kendilerine yer buluyorlar. Buna rağmen Fnatic’e karşı iki galibiyet elde ettiler. Kısacası G2 – SK maçının tek taraflı geçmesini beklemek oldukça normal. Maç da beklendiği gibi tek taraflı geçti, ta ki 24.dakikaya kadar. G2, 16’ya 9 skorda öndeydi, üç ejderleri vardı ve oyunun ilk baronunu katletmişlerdi. Diğer maçlara baktığımızda G2’nun son noktayı koyma vakti gelmişti ve önümüzdeki birkaç dakika içinde maçı bitirmeleri gerekiyordu. Ama SK bu maç bitmedi dedi ve G2 24.dakikada alt koridor inhibitörünü alırken üç üyesini kaybetti ve Crownshot’un Jinx’e ikide iki verdiler.

Yine de sorun yok gibi gözüküyordu çünkü diğer takım savaşı sırasında G2, Crownshot’u anında yok edebildi. Ama bu sırada da Perkz öldü ve rakiplerine 1000 altınlık bir ödül bırakmış oldu. Bunların ardından da G2’nun takım savaşında fazla kalması sonucu takım savaşını SK kazandı.

G2 hala 7000 altın öndeydi ama SK Gaming bu savaştan sonra kendileri için ilk Alev Ejderlerini almış oldular. Biraz geçtikten sonra da SK kendileri için ilk defa Baron’u da aldı. Devamında Caps ve Mikyx 2v5’lik bir savaşa girdiler ve tahmin edilebileceği üzere kaybedip SK’ya iki skor daha hediye etmiş oldular.
SK Gaming Baron güçlendirmesi ile alt koridoru kuşatmaya başladı. Werlyb üst koridorda Caps’i karşıladı ama Caps’in ışınlanı yoktu. Bunun üzerine Werlyb Işınlan ile takım arkadaşlarının yanına gitti ve G2’yu takım savaşına zorladılar. SK, 4 kişilik G2’dan iki skor aldı ve Caps Nexus kulelerine vururken, SK Nexus’u patlatarak maçın galibi oldu.

SK’nın gösterdiği muhteşem performansı görmezden gelemeyiz ama aynı zamanda G2’nun yaptığı gülünç hatalar da bu geri dönüşün gerçekleşmesinde pay sahibiydi.

SK Gaming hali hazırda Fnatic’e karşı 2-0’lık bir skoru elinde tutuyor. Yani herhangi bir eşitlik bozma durumunda Fnatic’in SK’ya karşı maça çıkması mümkün değil. G2’ya karşı aldıkları bu galibiyet ile genel puan durumunda 7-7’lik bir skora ulaştılar ve Fnatic ile aynı sayıda galibiyete sahipler. Tabii kesinlikle G2’nun bilerek kaybettiğini iddia edemeyiz ama bu aldıkları mağlubiyetin G2 tarafında pek üzüntü oluşturacağını sanmıyoruz. Özellikle de Fnatic’i böyle bir durumda bırakmasının ardından.

HAFTANIN OYUNCUSU: NEMESIS

Fnatic bu haftayı da 2-0 tamamladı ve galibiyet serisini 4 maça çıkardı. Bu haftaki galibiyetlerde Nemesis’in payı oldukça büyüktü. Nemesis ve LEC herkese kötü başlangıçta bile Sylas’ın oynanabileceğini gösterdi. Fnatic’in iki galibiyetinde de Nemesis Sylas oynadı. İlk maçta FC Schalke 04’e karşı 1/2/4 oynarken, Rogue’a karşı 4/0/5’lik skorla oynadı.
Nemesis, Fnatic’in ilk haftalardaki kötü performansında günah keçisi seçilmişti. Taraftarlar ondan geldiği gibi bir Caps olmasını beklemiyordu ama Fnatic’in orta koridorda sürekli kaybeden eşleşmeler seçmesi ve Nemesis’in de Fnatic oyunu yavaşça kaybederken minyon kesmekten memnun olması onu bu duruma getirdi.

Artık daha agresif yanını göstermeye başladı ve artık takım olarak gösterdikleri performans da aynı şekilde arttı. Eleştirmenler, Nemesis’in 5.50 KDA’sı ile orta koridorlar arasında birinci olmasını onun güvenli oynayışının bir ürünü olduğunu söyleyebilirler ama bu doğru sayılmaz. Çünkü Nemesis aynı zamanda %66.4’lük skor katkısı ile LEC orta koridorları arasında bu konuda da birinci sırada yer alıyor. Böyle bir sayı, Caps, Nukeduck, Febiven ve Jiizuke gibi isimlerin olduğu bir ligde kesinlikle muhteşem.

Umuyoruz ki Nemesis ve Fnatic bu gelişimlerine devam edebilirler ve biz de oturmuş bir Nemesis ve Fnatic kadrosunun neler başarabileceğine şahit olabilir. Şimdilik doğru yolda ilerliyorlar.

via:hotspawn.com/mikeplant