Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 8.haftasında büyük derbi: GS ve FB karşı karşıya geliyor!

VFŞL 8.haftasında büyük derbi: GS ve FB karşı karşıya geliyor!

Vodafone Freezone’da son iki haftaya giriyoruz. Zirvede hala iki takım bulunuyor ve 1907 Fenerbahçe ile Bahçeşehir Supermassive zirvede tek başına kalmak için ellerinden geleni yapacaklar. Orta sıralarda ise Mevsim Finallerine kalmak için Galatasaray, Beşiktaş, Dark Passage ve Doğuş Üni Aurora kıran kırana mücadele içerisinde olacaklar. Gelin 8.Hafta’da bizi hangi maçlar bekliyor hep beraber bakalım.

9 Mart Cumartesi
13:00 Galakticos – HWA
Mevsim finallerine katılma şansı kalmayan iki takım Vodafore Freezone Şampiyonluk Ligi 8.Hafta’nın açılışını yapıyor. Kurduğu yıldız kadroyla yaşadığı sıkıntıların ardından kendisini 9.sırada bulan ve Ruvelius hariç tüm kadro ile yollarını ayırarak lige akademi oyuncuları + Ruvelius ile çıkan Galakticos ile tamamen genç oyunculardan kurulan ve her geçen gün kazandıkları tecrübeyle performansı yükselen HWA karşılaşıyor. Günümüz için pek fazla önem taşımasa da bu maçta oynayacak oyunculardan bazıları kesinlikle gelecekte ülkemizdeki esporun kilit oyuncularından biri olma potansiyellerini taşıyorlar.
14:00 Dark Passage – Royal Youth
Mevsim Finallerine katılmak için mücadele elen Dark Passage’ı bu hafta zorlu rakipler bekliyor. 3.sırada bulunan ve zirve ile arasında sadece 1 galibiyet farkı bulunan Royal Youth kendi zirve ümitlerini devam ettirmek için Dark Passage’ın Mevsim Finalleri ümitlerine çelme takacaktır.
15:00 Doğuş Üni Aurora – Bursaspor
Aldığı 6 galibiyet ile 7.sırada bulunan ve Mevsim Finallerine kalmak için mücadele eden Doğuş Üni Aurora’yı bu hafta kağıt üzerinde zayıf bir rakip bekliyor. Aldığı bir galibiyet ile ligin son sırasında olan Bursaspor kendilerini küçümseyen takımlar için kesinlikle Vadide tehlike oluşturuyorlar. Doğuş Üni Aurora kötü gidişatı bu maç ile durduracaktır.
16:00 Bahçeşehir Supermassive – Beşiktaş
Zirvenin ortaklarından Bahçeşehir Supermassive ligi birinci sırada tamamlamak için geri kalan dört maçını da kazanmak ve 1907 Fenerbahçe’nin kaybetmesini beklemek zorunda. Bununla birlikte kadro kalitesine oranla beklentilerin çok altında performans sergileyen Beşiktaş geçtiğimiz hafta Galakticos karşısında aldığı galibiyette zorlanması sebebiyle taraftarları arasında endişe uyandırmıştı. Bahçeşehir Supermassive lider kalmak, Beşiktaş ise Mevsim Finallerine kalma şanslarını devam ettirmek için bu maçtan galibiyetle ayrılmak zorunda. Çekişmeli bir maç bizi bekliyor.
17:00 1907 Fenerbahçe – Galatasaray
Günün son karşılaşmasında ise ezeli rakip ebedi dost iki geleneksel kulubümüz esporda karşı karşıya geliyor. İki takımın son karşılaşmasında 1907 Fenerbahçe, rakibini 17-0’lık ezici bir skorla yenerek taraftarlarını mutlu göndermişti. Ligimizin şuandaki en formda takımı 1907 Fenerbahçe’nin tam 10 maçlık bir galibiyet serisi bulunuyor. Aldığı 8 galibiyet ile 4.sırada bulunan ve Mevsim Finallerine katılma şansını hala garantileyememiş Galatasaray hem Mevsim Finallerine katılmak hem de rakiplerinden intikam almak için bu maça galibiyet parolasıyla çıkacaktır.

10 Mart Pazar
13:00 Royal Youth – Galakticos
Zirvenin takipçisi Royal Youth ile Galakticos 8.hafta 2.gün açılış karşılaşmasında karşı karşıya geliyor. Royal Youth’un zirve takibini bırakmamak için galibiyetten başka şansı bulunmuyor. Galakticos’un genç oyuncularının ise Beşiktaş karşısında gösterdikleri iyi performans umut veriyor. Royal Youth tarafından alacakları bir mağlubiyet bile Galakticos oyuncularının tecrübelenip gelişmelerinde faydalı olacaktır.
14:00 HWA – Beşiktaş
Daha önceden de söylediğimiz gibi Beşiktaş Mevsim Finallerine katılma şansını riske atma gibi bir lüksü bulunmuyor. Beşiktaş Mevsim Finalleri, HWA ise genç oyuncularının yeteneklerini sergilemek için bu maçı kazanmak isteyecektir.
15:00 Galatasaray – Doğuş Üni Aurora
Mevsim Finallerine katılmak için birbirleri ile mücadele eden dört takımdan ikisi olan Galatasaray ve Doğuş Üni Aurora karşı karşıya geliyor. Galatasaray bu maçtan galip gelmesi durumunda Çeyrek Finallerdeki yerini neredeyse kesinleştirmiş olacak. Doğuş Üni Aurora ise bu maçtan mağlup ayrılması durumunda Çeyrek finallere elveda edebilir. Çok önemli bir maç bizleri bekliyor.
16:00 Dark Passage – 1907 Fenerbahçe
Zirveyi rakibi Bahçeşehir Supermassive’e kaptırmak istemeyen 1907 Fenerbahçe ile Mevsim Finallerine katılmak için mücadele eden takımlardan bir diğeri olan Dark Passage karşı karşıya geliyor. 1907 Fenerbahçe’nin galip gelmesi Dark Passage’ın Çeyrek Final hedeflerine çelme takarken, Dark Passage’ın sürpriz bir galibiyet alması ise zirveyi Bahçeşehir Supermassive’e bırakma ihtimali taşıyor. 1907 Fenerbahçe galibiyet serisini bu maçta da devam ettirecektir.
17:00 Bursaspor – Bahçeşehir Supermassive
Haftanın kapanış maçında ligin zirvesi ile tabanı karşı karşıya geliyor. Bahçeşehir Supermassive, ligde sadece bir galibiyet alabilen Bursaspor ile karşılaşıyor. Bu ve kalan tüm maçları Youtube, Twitch ve Facebook üzerinden Riot Games resmi kanalları aracılığıyla izleyebilirsiniz.