Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nde 2. hafta tamamlandı!

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nde 2. hafta tamamlandı!

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi'nde 2. haftanın sonuna gelindi. Beşiktaş Esports galibiyet serisini sürdürdü. 

Dark Passage – Royal Youth

Nehirde Typhoon'u yakalayan Dark Passage'da ilk kan Ksaez'e gitti. Kireas'ın erken oyundaki baskısıyla yan koridorlarını öne geçirdi. Royal Youth ise rakibine karşılık vermeye çalıştı ancak savaşların çoğunun kazananı DP oldu. Juuzou'nun Ornn ulti'leri zamanında gelince aradaki fark yavaş yavaş açıldı. Ksaez harika bir Zoe performansı sergiledi. Ejderleri toplayan Dark Passage, son savaşı da kazanarak mücadeleyi 27 dakikada bitirdi. Ekip 2. haftada 3. galibiyetini aldı.

fastPay Wildcats – Galakticos

Mücadelenin erken safhası sakin geçti. İlk ejderde ufak bir savaş çıkacak gibi oldu ancak takımlar olaysız dağıldı ve ejder Galakticos'ta kaldı. Alamet çevresinde çıkan savaşta ilk kan fastPay Wildcats'in oldu. Galakticos ise dönüş skorunu ve Alamet'i almayı başardı. Dağ Ejderi için çıkan savaştan 4 skor alan Galakticos öne geçti. İki takım da eşyalarını aldıktan sonra doğru savaşı bulmaya çalıştı. Baron için çıkan savaşta güçlendirme Wildcats'te kaldı ancak katliam yapan Galakticos üstünlüğünü pekiştirdi. Aradaki farkı açan GAL, maçı 36 dakikada kazandı

Galatasaray Espor – Team Aurora

Team Aurora orta koridorda unmanagable ile oynadı. Chosen erken bir dakikada orta koridora baskın yaptı ve Aurora pozisyondan 2 skor çıkardı. Erken ve orta oyun yakın geçti. Roulette ejderlere önem vererek geç oyuna yatırım yaptı ancak Aurora da bu hamlelere karşılık verdi. Aurora'nın Baron kararını cezalandıran Galatasaray hem 4 skor hem de güçlendirmeyi hanesine yazdırdı. Bu dakikadan sonra yapılan savaşları kazanan GS, maçı 41 dakikada sonlandırdı ve 2. galibiyetini aldı. 

Papara SuperMassive – 5 Ronin

Robin ve Oncan 3. dakikada üst koridora kule altı yaparak ilk kanı aldı. 5 Ronin üst koridora odaklandı ve Skewer'ı oyundan düşürdü. Erken oyunda üstünlüğü eline alan 5 Ronin 22. dakikada Baron'u aldı ve altın farkını 7000'in üzerine çıkardı. Papara SuperMassive rakibinin hamlelerine karşılık veremedi. 5 Ronin bir sonraki Baron savaşında hem güçlendirmeyi hem skorları toplayınca oyun dönülmesi zor bir noktaya geldi. Bu dakikadan sonra hata yapmayan ekip 30 dakikada galibiyete uzandı.

Beşiktaş Esports – 1907 Fenerbahçe Espor

Fenerbahçe orta koridorda Blue'nun rahatsızlığı sebebiyle Midkid ile başladı. Mojito üst koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı aldı. Fenerbahçe erken oyunda Novachrono'nun üstüne oynadı ve Avustralyalı ismi oyundan düşürmeyi denedi. Beşiktaş erken oyunda geri düşse de geç oyuna geçiş yapıldığında yaptığı savaşlarla durumu eşitledi. Baron'u da alan ekip altında öne geçti. Kadim Ejderha savaşında hem güçlendirmeyi hem de skorları toplayan ekip mücadeleyi 46 dakikada noktaladı. Mevsimin en çekişmeli maçını izledik diyebiliriz.