Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nde 1. hafta 1. gün tamamlandı!

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nde 1. hafta 1. gün tamamlandı!

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi'nin ilk günü geride kaldı. fastPay Wildcats, Dark Passage, Beşiktaş Esports, Galatasaray Esports ve Papara SuperMassive mevsime galibiyetle başladı.

fastPay Wildcats – 1907 Fenerbahçe Espor

Ferret alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı Kaori'ye armağan etti. Fenerbahçe üst koridora 3 kişilik baskın yapsa da pozisyonu harika oynayan StarScreen skor vermeden çıkmayı başardı. Mojito erken oyunda Elise seçimini iyi kullandı ve objektiflerin etrafında baskı kurdu. Orta oyunda yapılan savaşlar kafa kafaya geçse de skorları toplayan Kaori, yanindaki Yuumi ile çok güçlendi. Ferret ve StarScreen'in savaşlarda arkaya sarkmasıyla HolyPhoenix'in etkisi bir hayli azaldı. Aradaki farkı yavaş yavaş açan fastPay Wildcats, mevsimin ilk maçını 46 dakikada kazanarak KMF'nin rövanşını aldı.

Team Aurora – Dark Passage

Alt koridorda yapılan takasta ilk kan Aurora'ya gitti ancak DP dönüş skorunu aldı. Erken ve orta oyunda skorları alan Ksaez'in ellerindeki Azir bir hayli güçlendi. 21. dakikada Baron'u katletmeyi başaran Dark Pasage aradaki farkı iyiçe açtı. Ejderleri de rakibe kaptırmayan ekip 24 dakikada neredeyse 8000 altın öne geçti. Dakikalar geçtikçe Black'in ellerindeki Ezreal güçlense de Aurora için yeterli olmadı. Kadim Ejderha savaşınını da kazanan DP, mücadeleyi 34 dakikada bitirmeyi bildi. 

Beşiktaş Esports – Galakticos

Ormanda Stefan'ı yakalayan Beşiktaş Esports'ta ilk kan stillnumb'a gitti. Orta oyunda ejderleri toplayan Beşiktaş Esports geç oyuna yatırım yaptı. Altında da öne geçen ekip Elramir önderliğinde makro oyunun kazananı oldu. Galakticos'un Baron kararını iyi cezalandıran BJK, güçlendirmeyi alarak kuşatmalara başladı. Son savaşı da kazanan ekip maçı 32 dakikada tamamladı. 

Galatasaray Esports – 5 Ronin

Robin alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı Husky Rider'a kazandırdı. Alt koridorda çıkan savaştan önde çıkan 5 Ronin 2 skor daha aldı ve erken oyunda öne geçti. Alamet'in alınmasıyla birlikte altın farkını 3000'e çıkaran ekip zaman zaman hatalar yaptı. Galatasaray ise geri düşse de maçtan kopmadı ve rakibin hatalarını iyi değerlendirerek aradaki farkı yavaş yavaş kapadı. Belirli bir dakikadan sonra takım savaşlarını kazanan Galatasaray, 2020'de Vadi'ye indiği ilk mücadelede galibiyet elde etti.

Papara SuperMassive – Royal Youth

İki takım da Vadi'ye genç oyuncularla indi ve ilk kanın sahibi alt koridor ikiye ikisini daha iyi oynayan Papara SuperMassive oldu. Erken oyunda tüm skorlar alt koridordan geldi ve Coldraa 2/1/2'ye gelerek 24'ün önüne geçti. Aynı zamanda koridorda 40 minyon fark attı. Royal Youth orta oyunda hamleler yapsa da neredeyse her pozisyonun galibi SUP oldu. Dakikalar ilerledikçe aradaki fark da büyüdü ve SuperMassive mücadeleyi dakikada kapadı.