Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2020 Kış Mevsimi’ne doğru: 1907 Fenerbahçe Espor

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’ne doğru: 1907 Fenerbahçe Espor

Fenerbahçe Espor Kulübü, Ekim 2016’da 1907 Fenerbahçe derneği tarafından kurulmuştur. 2017 Mevsimi ile ligde boy göstermeye başlayan takım, şimdiye kadar Rift Rivals 2017, VFŞL 2017 Yaz Mevsimi ve VFŞL 2019 Kış Mevsimi olmak üzere toplam 3 kupa kaldırmıştır.

Geçtiğimiz mevsimi altıncı olarak tamamlayan 1907 Fenerbahçe, çeyrek finallerde ezeli rakibi Galatasaray Esports’a 3-0 mağlup olmuş ve lige veda etmişti.

Transfer döneminde Luger ve Blue dışında as takımda forma giyen bütün oyuncularla yollarını ayıran sarı-lacivertliler bu mevsim genç, potansiyelli ve başarıya aç bir kadro kurdu.

 

Shin Tae-min ”HiRit’


Daha önce APK Prince takımında üst koridor rolünü üstlenen yetenekli üst koridor oyuncusu en son EU Masters ekiplerinden Team LDLC takımında oynamıştı. Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde ilk kez oynayacak olan Hirit’e, tıpkı Ruin gibi çok keşfedilmemiş ama yüksek potansiyelli ve 1907 Fenerbahçe taraftarının inancı tam. 


Berk ”Mojito” Kocaman

Geçtiğimiz sene Team Aurora kadrosunda yer alan Berk “Mojito” Kocaman, toplamda yer aldığı 27 maç arasından 13 galibiyet 14 mağlubiyet almıştı. WR %48,15 olan ormancı rolünde performansı takım arkadaşı ve roldaşı Trix kadar başarılı olamasa da %18,80lik Gold Share oranıyla gayet iyi bir performans gösterdiği ortada. Yine geçtiğimiz sene %70,71 KPAR oranı ile tüm takım arkadaşlarının önüne geçmiş. Team Aurora kadrosunda yer alıyorken şampiyon havuzu en geniş ormancı unvanına sahip oyuncular arasında yer alıyordu. 

Belki de yılın en çok tartışılan transferi olan orman oyuncusu Mojito, geçtiğimiz sezon önceki sezonlarda yaşadığı o kadar kötü olaya rağmen güçlü kalmış ve başarılı bir performans ortaya koymuştu. Kötü olay tabirini biraz açmak gerekirse Mojito, Youth Crew ekibinden takım arkadaşı olan Elwind tarafından ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Elwind Mojito’yu hep kendi bildiklerini yapan gelişime açık olmayan bir oyuncu olarak tanımlamıştı. Geçtiğimiz günlerde Madness’ın da aynı ifadeleri kullanıp en azından beraber oynarken öyleydi demesi de dikkat çekmişti. Mojito, Elwind’in açıklamalarından bir süre sonra kendini kanıtlayacağını ve önyargıları kırmak için oynayacağını belirtmiş lakin ban yemek gibi talihsiz bir olayla karşılaşmıştı. Her şeye rağmen 2019 Yaz Mevsimi’nde harika bir performans gösteren oyuncu takımının yarı finale kadar yükselmesinde şüphesiz büyük pay sahibiydi. 


Ersin ”Blue” Gören

Geçtiğimiz sene 1907 Fenarbahçe takımıyla Akademi Ligi’nde, toplam 12 maçta oynayan Ersin “Blue” Gören 5 galibiyet 7 mağlubiyet almıştı. Hem Mid hem de Adcarry olarak takımda görev alan ve 2,35’lik KDA oranına sahip oyuncu her ne kadar takımında iyi bir Creep Score’u olmasa da bu sezon görevini layığıyla yerine getircektir diye umuyoruz. 

Her ne kadar geçtiğimiz mevsim as takımda orta koridor ve alt koridor rolünde denendiği vakitlerde büyük eleştirilere maruz kalsa da Blue, Akademi Ligi’nde üst düzey bir performans ortaya koymuş ve takımının finale yükselmesine büyük katkı sağlamıştı. Sunucular ve diğer esporcular tarafından her fırsatta övgü alan Blue’nun SoloQ’da çok başarılı olduğu sektörün içindeki herkes tarafından söylenen bir gerçek. Eğer beklenilen patlamayı bu sezon yaparsa Fenerbahçe’yi üst sıralara taşıyabilecek kapasitede bir oyuncu.


Fatih ”Luger” Güven

2019 Kış Mevsimi’nde Galakticos forması giyen oyuncu sonraki sezonda Fenerbahçe kadrosunda yer almıştı. Galakticos’ta 4 oyundan 4 mağlubiyet ile ayrılan oyuncu, Fenerbahçe’de daha iyi bir performans göstermeyi başarabilmişti. Fenerbahçe kadrosunda 4 oyuna çıkan ve 3 galibiyet alan oyuncu 320’lik CS’i ile görevini gayet güzel yerine getirmeyi başarmıştı. Geçen senenin 16.600’lük golduyla “Mean”den sonra gelen sezonun en çok kasan 2. nişancısı ünvanına sahip oyuncu bakalım bu sezon birinciliğe çıkabilecek mi?


Daniel Ernst ”Wendelbo” Wendelbo

Taraftarlar arasında en az Mojito kadar tartışma yaratan bir isim. Lig’de oynadığı süre boyunca oyuncunun dikkat çeken istatistiği 3,61 oran ile diğer oyunculara göre biraz fazla ölmesi. Hatta eski üst koridor oyuncusu Elwind bir röportajında alaycı bir şekilde ”Wendelbo koşup koşup ölüyordu.” ifadelerini kullanmıştı. Bakalım oyuncu bu sene daha iyi bir performans sergileyebilecek mi?

Unutma, lig 1 Şubat’ta başlıyor! Sen de Flank Fantezi Ligi’nde zirveye oynamak için 1907 Fenerbahçe’den takımına en çok uyacağını düşündüğün oyuncuları seç ve birbirinden güzel ödüllerin sahibi ol.