Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC 2020 sezonu için playoff formatını güncelledi

LEC 2020 sezonu için playoff formatını güncelledi

Son iki yılda yaptığı değişiklerle mükemmel bir ivme yakalayan LEC, 2020 yılında playoff formatında değişikliğe gidiyor.

Ligin genel olarak kalitesinin artması ve LEC’nin uluslar arası arenadaki performansının göz kamaştırıcılığı tüm dünya tarafından yakından takip ediliyor. Bu süre zarfında yayıncılık anlamında da harika bir iş çıkaran LEC’nin başarısının sponsorluklarına yansıdığını da not edelim.

Güncellenen formatta takımlar tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi ligi bo1 şeklinde oynayacak, ilk altı takım playofflara yükselecek. Şampiyonluk Puanı her iki mevsimde de kazanacak. Bahar Mevsimi’nde takımlar playoff sıralamarına göre bu puanı elde edecekken Yaz Mevsimi’nde takımların normal sezon sıralamaları puanları belirleyecek. Toplanan puanlar ise takımların Yaz Mevsimi’ndeki playoff sıralamaları için kullanılacak.

Bu, LEC’nin Worlds 2020’ye göndereceği takımları ekiplerin Yaz Mevsimi’ndeki performansına göre belirleyeceği anlamına geliyor. Lig aşamasında başarılı olan ekiplerin Worlds’e katılma ihtimali artacak.

Playofflarda her maç bo5 olarak oynanacak. Kazananlar tarafında normal sezonu üst sırada bitiren ekip rakip seçme fırsatına sahip olacak.

LEC 2020 Bahar Mevsimi bugün başlıyor.