Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri League of Legends 10.2 Yama Notları açıklandı

League of Legends 10.2 Yama Notları açıklandı

Genel olarak birkaç meta şampiyonuna yönelik değişikliklerin olduğu League of Legends 10.2 Yama Notları açıkladı.

Yamada Aphelios değişikliklerinin yanı sıra özellikle destek rolünü domine etmeye devam eden Nautilus’un güncellenmesi dikkat çekiyor. Dilerseniz değişikliklere göz atalım;

Şampiyonlar

Alt koridorun güçlü şampiyonlarından Aphelious’un Calibrum silahı ve Q yeteneği dengelenirken Severum’un da Q hasarı benzer bir değişiklik yaşadı. Jinx güncellemesi ise şampiyonu biraz daha ilginç yapmak dışında işlevsiz gözükse de özellikle objektif etraflarında yaşanacak takım savaşlarında Jinx’in işine yarayabilecek gibi gözüküyor. Şampiyonun pasifi artık efsanevi canavarlardan da tetiklenebiliyor.

Destek metasını değiştirmek için yapılan değişikler de öne çıkmakta. Kalkan veren şampiyonlar olan Karma ve Lulu yetenek hasarı ve bekleme süresi açısından güçlendirilirken uzun bir süredir metadan düşmeyen Nautilus ise zayıflatıldı. Şampiyonun Q’nun hasarı azaltıldı. Yine de Nautilus gibi tank şampiyonların hala alt koridorda hüküm süreceğini söylemek mümkün.

Qiyana’nın W’su erken aşamada zayıflatılsa da oyun sonunda güçlendirilirken Ziggs önemli bir şekilde güçlendirildi. Yine de şampiyonun bu League of Legends metasında kendisine yer bulma konusunda zorluk çekeceğini eklemek gerekiyor.

Eşyalar

Çeviklik Pelerini’nin kritik vuruş hasarı %5 azaltılırken Fırtınabiçen’in saldırı gücü miktarı düşürüldü. Donmuş Yürek’in sağladığı zırh miktarı 10 arttırılsa da eşyanın popüleritesinin artacağını söylemek güç.

Vadi’nin Alameti

Takımların Vadi’nin Alameti’nin canının fazla olmasından dolayı bazen diğer objektifleri öncelikli görüp objektifi almadığına dikkat çeken Riot Games, Alamet’in canını azalttı.