Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2020 Kış Mevsimi ikinci haftada neler oldu?

VFŞL 2020 Kış Mevsimi ikinci haftada neler oldu?

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde ikinci hafta geride kaldı.

Oldukça heyecanlı geçen haftanın ardından, haftayı kayıpsız kapatan 1907 Fenerbahçe liderlik koltuğuna oturdu. Peki haftanın geri kalanında neler yaşandı?

2.HAFTA 1.GÜN 

RYL 0-1 AUR

Haftanın açılış maçında Royal Youth ve Team Aurora karşı karşıya geldi. Maçın ilk skorunu Team Aurora alsa da Beşiktaş hızlıca yanıt verdi. Rhemio, bire birde Kruimel’i katlederek skorları dengelemiş oldu. Royal Youth skor anlamında rakibine ayak uydursa da harita görevlerinde ayak uyduramadı. Dakika 22’ye kadar çıkan tüm ejderleri alan Team Aurora, Alev Ruhu’nu ele geçirdi. Team Aurora, yakaladığı avantajın ardından Baron’u hanesi kattı, ancak sonrasında çıkan savaşı Royal Youth kazanınca oyun dengelendi. Oyun dengelendikten sonra Royal Youth, Baron’u almayı başardı. Ancak bu boşluk Team Aurora dört ejderle birlikte Kadim Ejderha’yı almayı başardı. Görev takaslarının ardından yaşanan savaşı kazanan Team Aurora, 30.dakikada oyunu bitirdi. Önce Papara SuperMassive’i, daha sonra Royal Youth’u yenen Team Aurora, lige sürpriz bir başlangıç yaptı.

SUP 0-1 BJK

Papara SuperMassive ilk haftayı aldığı sürpriz mağlubiyetle kapattı. İkinci hafta ilk maçını Beşiktaş’a karşı oynayan Papara SuperMassive, seçim yasaklama ekranından geride çıktı. 6.dakikada Kireas’ın alt koridor baskınında ilk kanı alan Beşiktaş oldu. Skorları dengelemeyi başaran Papara SuperMassive, Vadinin Alameti’ni de almayı başardı. 23.dakikaya gelindiğinde Rare ve stillnumb’ın harika oyunuyla takım savaşını kazanan Beşiktaş, momentumu eline geçirdi. Kazandığı takım savaşları ve görevlerin ardından rüzgarı arkasına alan Beşiktaş, 33.dakikada oyunu kapatmayı bildi. Beşiktaş çıktığı üç karşılaşmada 2 galibiyet alarak üçüncülüğe yerleşti. Papara SuperMassive ise dört karşılaşmada 1 galibiyet 3 mağlubiyet alarak ligin sonuncusu konumuna geldi.

DP 1-0 GAL

Ligde geride kalan ilk iki haftada ligin en sürpriz takımlarından birisi Dark Passage. İlk haftayı kayıpsız kapatan Dark Passage, ikinci haftanın ilk maçında Galakticos ile karşılaştı. Vadide çıkan üç ejderi de rakibine kaptıran Dark Passage görevleri kaptırsa da skorları almayı başardı. Galakticos çıkan dört ejderi de alarak Bulut Ruhu’nu ele geçirdi. Ancak dakika 30’da yaşanan Kadim Ejderha savaşında Dark Passage, hem savaşı hem de Kadim Ejderha’yı almayı başardı. Dark Passage yaşanan savaşların ardından Baron’u da hanesine ekleyince karşılaşmayı sonlandıran hamleyi yaptı. 3 maçta 3 galibiyet alan Dark Passage, liderliğin ortağı.

IW 0-1 5R

Cumartesi gününün son maçında sahneye İstanbul Wildcats ve 5Ronin çıktı. Lig başlamadan en iyi takımlar arasında görülen İstanbul Wildcats, sürpriz bir şekilde 4 maçta 3 mağlubiyet alarak Papara SuperMassive’le birlikte sonunculuğu paylaşıyor. 5Ronin ie Ruvelius’un gelişinin ardından toparlanma sinyalleri vermeye başladığı. İstanbul Wildcats karşılaşmasında Umut’un muazzam Casssiopeia oyunuyla, Ruvelius’un tecrübesi harmanlanınca 5Ronin galibiyete uzanmayı bildi. Takım olarak iyi gözükseler de 5Ronin 1 galibiyet 3 mağlubiyet alarak lige kötü bir başlangıç yaptı. 5Ronin, Cumartesi günü İstanbul Wildcats’i yenerek ligdeki ilk ve tek galibiyetini almış oldu. 

 

 

2.HAFTA 2.GÜN

5R 0-1 RYL

Haftanın son gününde açılış karşılaşmasını yine Royal Youth yaptı. İlk günde mağlubiyet alan Royal Youth, ilk gün galibiyet alan 5Ronin’le karşılaştı. İki tane akademi oyuncusuyla maçlara çıkmak zorunda kalan Royal Youth biraz çalkantılı performans sergilese de 4 maçta 2 galibiyet almayı başardı. 5Ronin karşısında tecrübeli oyuncularının iyi performansları sayesinde kazanmayı bilen Royal Youth, ligde beşincilik konumunda bulunuyor. 5Ronin ise yavaş yavaş toparlanmaya başlamış olsa da fikstürün şanssızlığından dolayı ligin zorlu takımlarından Royal Youth’a diş geçiremedi. 

FB 1-0 SUP

Belki de haftanın değil sezonun en çok beklenen maçları arasında olan FB-SUP karşılaşması yine şahane bir karşılaşma oldu. Ligin favorisi olarak görülen Papara SuperMassive bu maçta rakibine boynunu eğdi. 1907 Fenerbahçe takım olarak harika bir uyum gösteriyor. Seçim yasaklama ekranından üstün çıkan 1907 Fenerbahçe, seçtiği şampiyonların bütün gerekliliklerini yerine getirdi. Harika bir Vladimir performansı sergileyen Koreli Üst Koridor oyuncusu Hirit, Maçın En Değerli Oyuncusu seçildi. İki haftayı da kayıpsız kapatan 1907 Fenerbahçe, Dark Passage’la birlikte liderliği paylaşıyor.

BJK 1-0 AUR

Haftanın sürprizlerinden olan Beşiktaş, Team Aurora ile karşı karşıya geldi. Sürprizlerle dolu iki takımın karşılaşmasında kazanan Beşiktaş Esports oldu. Lig başlamadan önce kurduğu düşük bütçeli kadroya rağmen önce Papara SuperMassive’i, daha sonra Team Aurora’yı mağlup eden Beşiktaş Esports ligde üçüncülük konumunda bulunuyor. Rakibi Team Aurora ise geçtiğimiz hafta SUP’u, bu hafta RYL’i yenerek büyük işlere imza attı. Team Aurora, rakibi Beşiktaş Esports ile birlikte üçüncülüğün ortaklarından birisi. 

GAL 0-1 IW

Haftanın kapalış maçında Galakticos ve İstanbul Wildcats karşılaştı. İlk haftayı ve ikinci haftanın ilk gününü galibiyetsiz kapatan İstanbul Wildcats, bu maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkmış olması. Herkesin beklentisi İstanbul Wildcats’in iyi bir performans göstermesi yönündeydi, ancak takım çıktığı 4 maçta 3 mağlubiyet alarak üzüntü yaşadı. Öte yandan Galakticos ise İstanbul Wildcats’in kader ortağı oldu. Çıktığı 4 maçta 3 mağlubiyet, 1 galibiyet alan Galakticos, lige iyi bir başlangıç yapamadı. Sonunculuk konumunda bulunan bu iki takımın karşılaşmasında kazanan İstanbul Wildcats oldu ve ligdeki ilk galibiyetini elde etti.

 

İkinci hafta maçlarının tam hallerini ve özetlerini Riot Games Turkish Twitch ve Youtube kanallarından izleyebilirsiniz. Ligde 3. hafta karşılaşmaları 15 ve 16 Şubat tarihlerinde oynanacak.