Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS’teki Türkler’in savaşından BrokenBlade galip çıktı

LCS’teki Türkler’in savaşından BrokenBlade galip çıktı

LCS’teki iki temsilcimizin karşı karşıya geldiği TSM-Golden Guardians mücadelesinde galip geren taraf BrokenBlade ve takımı TSM oldu.

Geçtiğimiz yıl LCS’e transfer olarak gururlanmamıza sebep olan BrokenBlade’in ülkemizdeki tüm genç League of Legends oyuncularına ilham olduğuna şüphe yok. Bu oyunculardan birisi ise BB’nin eski takım arkadaşı Closer’dı. 2019 sezonunu MVP olarak bitiren ve RYL’in TBF Şampiyonluğu’nda önemli bir rol oynayan Closer, bu yılın başında bir başka LCS ekibi olan Golden Guardians’a transfer olmuştu.

BB’nin takımı TSM çok daha güçlü bir kadro kursa da Golden Guardians’ın özellikle haritanın üst tarafında ortalama bir ekiple mücadele ettiğini, alt koridor anlamında problemler yaşadığını söyleyebiliriz. Closer elinden geleni yapmasına ragmen GG şu ana kadar sadece bir galibiyet alabildi. Mağlubiyetlerde iyi oyunuyla öne çıkan Closer’ın yorumcular tarafından da takdir toplandığını eklemek gerekiyor.

Dün geceki karşılaşmada BrokenBlade’in ellerinde artık imza şampiyonu haline gelen Qiyana’yı izledik. Öte yandan Closer ise seçeneklerinin dar olması sebebiyle Jarvan IV tercih etti. BB’nin Qiyana ile koridorunda Hauntzer’ı defalarca kesmesi TSM adına büyük bir avantaj yaratırken BB-Dardoch ikilisinin ise Hauntzer-Closer ikilisinden daha efektif oynadığına şahit olduk. GG orta koridorundan da dilediği katkıyı almasına ragmen alt koridorunun, özellikle de FBI’ın, yetersizliği takımın mağlup olmasındaki sebepler arasında yer alıyor.

Bu hafta oynadığı iki oyunu da kazanan TSM gelişimini sürdürüyor. GG ise bugün Team Liquid karşısında zorlu bir mücadeleye çıkacak.