Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC’de 3. hafta maçları tamamlandı

LEC’de 3. hafta maçları tamamlandı

Dünyanın en formda ve canlı liglerinden biri olan LEC’nin 3. hafta müsabakaları tamamlandı. Haftaya dair yaşananları ve maç özetlerini bu yazıda bulabilirsiniz.

İlk Gün Maçları

SK-MAD

Günün açılış maçına MAD hızlı başladı. Erken oyunda hep doğru kararları verip gerek objektifler gerek skor konusunda rakibine üstünlüğü hiçbir zaman vermeyen MAD orta koridorda yaptığı başarılı savaşın ardından Baron Nashor’u katlederek rakibine sadece iki skor verdiği kolay bir galibiyet aldı.

MSF-S04

Günün ikinci karşılaşmasında sezona istediği gibi başlayamayan ve henzü galibiyeti bulunmayan Schalke ile Misfits Gaming karşı karşıya geldi. Geçen 4 oyunda da olduğu gibi büyük koordinasyon problemleri yaşayan S04 objektifleri de rakibine kaptırınca oyunda çok geriye düştü. Rakibine kıyasla hep daha iyi savaşan MSF rakibinin kendisini hataya sürüklemesine izin vermeyerek günün ikinci karşılaşmasını 30 dakikada 16-0 gibi ezici bir skorla kapatarak 3. galibiyetine ulaştı.

FNC-XL

Günün diper karşılaşmalarına kıyasla özellikle üst koridorda çok daha fazla savaşın döndüğü karşılaşmanın erken oyununu XL daha iyi kapattı. XL üstünlüğünü sürdürürken Fnatic ejder öncesinde ve ejder pitindeki savaşta rakibini darma duman edip bir de üstüne Alev Ejderini alan Fnatic oyunu eşitlemeyi başardı. Uzun bir süre eşit seyreden oyun Baron’un önündeki savaş ile çözüldü. Baron’u alan XL daha sonrasında kaçamayınca Fnatic’e yem oldu ve seri davranan Fnatic günün 3. karşılaşmasından galip ayrılan taraf oldu.

VIT-OG

Aslında bu oyun hakkında çok bir şey söylemeye gerek yok Dark Passage’lı taraftarların sevgilisi Xerxe bu oyunu adeta söküp adlı desek yanlış olmaz. Çete savaşlarında gösterdi haika mekaniklerle savaşların  kazanılmasında büyük rol oynayan Xerxe ile takım arkadaşları da uyum içerisinde hareket edince OG’nşn müsabakadan galip ayrılması kaçınılmaz oldu.

RGE-G2

Günün son kraşılaşmasında lider G2 ile RGE karşı karşıya geldi. Oyunun başında Larssen’in Perkz’ü LeBlanc ile adeta başını döndürerek solo killemesi taraftarlardan büyük alkış topaldı ve RGE için büyük moral oldu. Oyun karşılıklı alınan skor ve objektiflerle ilerlerken orta koridor ve ejder arasındaki alanda harika bir savaş çıktı bu savaştan kıl payı üstün çıkan G2 ipleri eline aldı. Lakin G2’nun üstünlüğü de çok uzun sürmedi Baron etrafın da yaptığı savaşı ve Baron’u kaybeden ekipte umutlar bir bir tükernirken. Kadim Ejderha’nın orta yapılan savaşın ezici bir üstünlğkle kazanılması G2’ya moral ile birlikte galibiyeti de getirdi.

İkinci Gün maçları

S04-SK

İkinci günün açılış karşılaşması son sıralarda oynayn S04 ve SK arasında oynandı. Erken oyunda başa baş giden iki takım bu eşitliği orta oyuna kadar sürdrüdü ta ki Sacre’nin Ornn ile 4 rakibi havaya kaldırmasına kadar bu güzel hareketten sonra savaşı kazanan  SK Gaming Baron’u da alarak üstünlüğü ele aldı. Baron’dan sonra da rakiplerinin onları hataya zorlamasına izin vermeyen ekip Schalke04’e 6. mağlubiyetini tattırdı.

XL-VIT

Belki de haftanın en dengeli karşılaşması oyun boyu dengenin korunduğu karşılaşmada çatışmalardan veya objektiflerden galip çıktı denilebilecek bir taraf yoktu neredeyse. Lakin adlığı Baron’un ardından iyi kuşatmalar yapıp rakibinin açığınıo kollayan XL o hatayı 35. dakikada buldu ve aynı dakikada oyunu bitirerek rakibini ağır cezalandırdı. Vitality’de tıpkı S04 gibi henüz galibiyetle tanışamadı.

RGE-MAD 

Erken oyunda her olayda rakibinden üstün çıkan RGE Finn’in Sett ile kullandığı harika ulti sayesinde üstünlüğü iyice ele aldı. Lakin aldığı üstünlüğü iyi kullanamayn RGE biraz fazla da yaskalnınca rakibine Baron’u kaptırdı. Son ve umutsuz bir savaş daha yapn ekip ordan da mağlup çıkınca 3. yenilgisini aldı. Yüzü gülen taraf ise MAD oldu.

MSF-OG

Günün 4. karşılaşmasına Misfits hızlı başladı. Yaptığı 3 baskında 4 skor alan Razork her zaman doğru yerde olarak takımına büyük avantaj sağladı. Oyunun kırılma anı ise OG’nin Baron etrafında yaptığı harika savaş ve Baron’u çalması oldu tam anlamıyla felaketi yaşayan MSF bu felaketin ardından toparlanıp 2. Baron’u katletti ve güzel savaşlar kovalayarak vadiden galip ayrıldı.

G2-FNC

Günün belki de haftanın en çok beklenen karşılaşması, aynı zamanda haftanın son maçı iki dünya devi Fnatic ve G2 arasında oynandı. Maça hızlı başlayan G2 alt ve üst koridora attığı baskınlardan sonuçlar alınca Fnatic oyuncularının gözünü korkutmayı başardı. Her ne kadar Fnatic Selfmade ve Nemesis’in güzel oyu nlarıyla cevap vermeye çalışsa da oyunu hep rakibinden bir tık daha iyi okuyan G2 ejderleri rakibe kaldırsa da savaşlardan hep üstün çıkarn taraf oldu. Zaten daha Kadim Ejder bile çıkmadan Baron’u alıp oyunu kapatan ekip, Fnatic’i 25’e 9 gibi bir skorla adeta Sihirdar Vadi’sinden sildi.

3. haftanın sonunda oluşan puan durumu ise şöyle: