Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS’te lider hala değişmedi

LCS’te lider hala değişmedi

Ekosistemin güzide liglerinden biri olan LCS‘te 3. hafta karşılaşmaları tamamlandı. Müsabakaların ardından oluşan puan durumuna ve yaşanan önemli olaylara bu yazıdan ulaşabilirsiniz. 

3. HAFTA 1. GÜN

Günün ve haftanın açılış karşılaşmasında alt sıralara oynayan iki takım olan Counter Logic Gaming ile EVIL GENIUSES karşı karşıya geldi. Maç çok çekişmeli geçse de 1907 Fenerbahçe Espor’dan tanıdığımız Ruin’in harika Soraka oyunu CLG’ye ligdeki ilk galibiyetini getirdi.

Günün ikinci karşılaşmasında 100 Thieves ile Team Liquid Vadi’de kozlarını paylaştı. Ufak hatalar yapsa da rakip ormancının tecrübesizliğini iyi değerlendiren 100 Thieves birkaç problem yüzünden Broxah‘ı oynatamayan Team Liquid’e bir darbe daha vurdu ve  TL’e 3. mağlubiyetini tattırdı.

Heyecanın hız kesmeden devam ettiği LCS‘te günün 3. müsabakasında temsilcimiz Broken Blade‘in takımı TSM ile Dignitas karşı karşıya geldi. TSM her ne kadar çalkantılı bir başlangıç yapsa da rakibine TSM olduğunu hatırlattı ve güzel bir oyun segileyerek önemli bir galibiyet aldı.,

Dördüncü ve son karşılaşmada ise bir diğer temsilcimiz Nisqy’nin takımı lider C9 ile fena bir başlangıç yapmyan FlyQuest karşılaştı. C9‘ın favori gösterildiği maçta lider yanıltmadı ve kolay bir galibiyet daha alarak zirvedeki yerini korudu.

3. HAFTA 2. GÜN

İkinci günün açılış karşılaşması IMT ile 100 Thieves arasında oynandı. Maçı hep rakibinden bir adım ötede götüren IMT 3. galibiyetini aldı.

Günün ikinci karşılaşmasında günün hatta haftanın en çok beklenen karşılaşması ”Türklerin Savaşı:TSM-GG” eşleşmesini izledik. Her iki temsilcimiz Closer ve Broken Blade‘in de harika bir performans sergilediği karşılaşmada galip Broken Blade oldu.

Günün üçüncü karşılaşmasında Dignitas ve Cloud9 karşı karşıya geldi. Kolay bir galibiyet alan Cloud9 haftayı lider kapattı.

İkinci günün son müsabakası FlyQuest ve EVIL GENIUSES arasında gerçekleşti. Bize izlettikleri güzel mücadelenin sonunda EG galip geldi.

3. HAFTA 3. GÜN

Güne temsilcimiz Closer’ın karşılaşması olan TL-GG ile başladık. Rakip ormancıya oyunu zindan eden Closer ve koridorunu domine eden Hauntzer‘ın harika performanslarıyla GG 2. galibiyetini aldı

Günün ve haftanın son karşılaşması IMT-CLG mücadelesinden IMT galip ayrıldı ve haftaya güzel bir nokta koydu.

İşte 3. Hafta müsabakalarının ardından oluşan puan durumu: